Sprośny wikary stanie przed sądem

  • 02.04.2019, 05:07
  • lew
Sprośny wikary stanie przed sądem
Chciał dobrowolnie poddać się karze, ale śledczy zmienili swoje stanowisko i chcą surowszej kary dla ks. Łukasza P., który nagrywał roznegliżowane dziewczynki i kobiety w przymierzalniach sklepów. Wszystko wskazuje na to, że proces duchownego będzie się toczył przed sądem w normalnym trybie.

Wniosek o dobrowolne poddanie się karze trafił na początku lutego do Sądu Rejonowego w Zamościu. Duchowny – w uzgodnieniu z prokuratorem – chciał dobrowolnie poddać się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Zgodził się również na grzywnę w wysokości 4,5 tys. zł, dozór kuratora i przepadek nośników, na których nagrane były filmy. Ale 25 marca – na prośbę prokuratury – sąd nie przychylił się do tego wniosku. Śledczy zmienili bowiem swoje stanowisko. – Przeanalizowaliśmy ponownie okoliczności sprawy i uznaliśmy, że uzgodniona kara nie uwzględnia wystarczająco interesów pokrzywdzonych osób – informuje Mariusz Rymarz, szef Prokuratury Okręgowej w Zamościu i zapowiada skierowanie do sądu aktu oskarżenia.

Przypomnijmy, że Łukasz P. wpadł w sierpniu 2017 r., kiedy to z czterema kolegami księżmi wypoczywał w Chorwacji. Zatrzymano go, bo w jednej z przymierzalni na adriatyckiej plaży sfilmował rozebraną nastolatkę. 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdegustowany
Zdegustowany 02.04.2019, 22:00
Wypoczynek i odstresowanie sie. Wrogowie nie sa potrzebni, ksieza zalatwia wszystko.
Gość
Gość 02.04.2019, 10:07
W tej parafii powinni jeszcze zmienić proboszcza!
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 02.04.2019, 06:07
Oj tam...to była forma zainteresowania pciom przeciwną - chciał się upewnić, czy aby Chorwatki czasem nie mają w poprzek. Bo Żydówki podobno mają

Pozostałe