Józefów: Termomodernizacja przedszkola. Będzie cieplej i taniej

  • 01.04.2019, 09:00
  • ak
Józefów: Termomodernizacja przedszkola. Będzie cieplej i taniej Fot. pixabay.com
Budynek nie jest stary, ale remont mu się przyda. Zwłaszcza, że na inwestycję są dodatkowe pieniądze z Unii Europejskiej, a po zakończeniu prac koszt termomodernizacyjnych koszt utrzymania przedszkola w Józefowie się obniży.

W ramach zadanie, na które samorząd już ogłosił przetarg, zaplanowano docieplenie fundamentów, ścian i stropu. Wymieniony zostanie kocioł gazowy i centralne ogrzewanie, a także zamontowane nowe oświetlenie LED i prawie 30 paneli fotowoltaicznych.

W budynku, gdzie funkcjonuje obecnie józefowskie przedszkole, ma być też uruchomiony żłobek. Na potrzeby maluszków zostanie zaadaptowane jedno z pomieszczeń.

Szacunkowa wartość całego projektu związanego z utworzeniem żłobka, w tym koszty zatrudnienia personelu, to przeszło 1,1 mln zł. Ale prawie 95 proc. tzw. kosztów kwalifikowalnych pokryje unijna dotacja. Większość środków na termomodernizację przedszkola również będzie pochodzić z funduszy UE.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
padree
padree 02.04.2019, 10:55
dokumentacja projektowa niekompletna
termin do końca sierpnia nierealny

Pozostałe