Gm. Biłgoraj: Diety radnych w górę

  • 03.04.2019, 06:00
  • lew
Gm. Biłgoraj: Diety radnych w górę
Rada Gminy Biłgoraj podwyższyła sobie wysokość diet, jakie będą pobierane w tej kadencji. Najwięcej zyskali szeregowi radni, o 168,24 zł więcej.

Zgodnie z podjętą uchwałą, przewodniczący Rady Gminy Biłgoraj Jan Majewski otrzymał miesięczną dietę zryczałtowaną w wysokości 1 342,07 zł (to 50 proc. maksymalnej wysokości diety przysługującej radnemu w gminach do 15 tys. mieszkańców – przyp. red.). Do tej pory szef rady otrzymywał dietę w kwocie 1 295 zł, a więc w jego przypadku podwyżka wyniosła 47,07 zł.

Dwaj zastępcy Jana Majewskiego, czyli Marek Małek i Wiesław Maciocha, otrzymają po 1 006,55 zł zryczałtowanej diety (to 75 proc. diety przysługującej szefowi rady – przyp. red.). To o 35,55 zł więcej niż dotychczas.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe