Tomaszów Lubelski: Jest logo, będzie herb

  • 11.12.2016, 10:03
  • roh
Tomaszów Lubelski: Jest logo, będzie herb
Gmina Tomaszów Lubelski chce mieć herb. Na zielonym tle godło herbu Jelita oraz trzy głazy narzutowe. Na razie posługuje się logotypem.

Logo gminy zawiera symbole, które charakteryzują gminę, m.in.: wiatraki, zielone lasy, nasłonecznione pola. Gmina logotypem oznacza materiały promocyjne.

 – Chcemy zastrzec je także w Urzędzie Patentowym RP – mówi Małgorzata Miecznik-Borkowska z UG w Tomaszowie Lubelskim.

Niewykluczone, że już od przyszłego roku gmina będzie posługiwać się własnym herbem. Projekt wysłany został do oceny komisji heraldycznej w Warszawie działającej przy MSWiA. Głównymi elementami herbu gminy są godło herbu jelita oraz trzy głazy narzutowe. Heraldyk, który przygotował projekt, motywuje, że godło herbu Jelita nawiązuje do faktu, że większa część dzisiejszej gminy od przełomu XVI i XVII wieku aż do wybuchu II wojny światowej należała do Ordynacji Zamojskiej.

Więcej w najnowszym wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe