Sahryń: Nie chcą masztu w środku wsi

  • 03.04.2019, 09:00
  • Mariusz Parol
Sahryń: Nie chcą masztu w środku wsi Fot. Wikimedia Commons
Trzydziestometrowy maszt stacji telefonii komórkowej ma stanąć w centrum Sahrynia (gm. Werbkowice). W sąsiedztwie sklepu, wiejskiej świetlicy i szkoły. Mieszkańcy protestują w obawie, że maszt w centrum wsi będzie zagrażać ich zdrowiu.

W pierwszej połowie lutego operator jednej z sieci telefonii komórkowej złożył w Urzędzie Gminy w Werbkowicach wniosek "o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego stacji –  telefonii komórkowej sieci T-Mobile". Mówiąc krótko, chodzi o wydanie zgody na umiejscowienie stacji przekaźnikowej.

 – Niedawno przedstawiciele tej sieci telefonicznej byli w Sahryniu i sprawdzali, gdzie można postawić maszt z taką stacją. No i wybrali to miejsce w centrum wioski. Rozmawiali z właścicielem działki i on najwyraźniej się zgodził. Tyle że on tutaj nie mieszka. A jakiekolwiek próby przekonania go, żeby zmienił zadnie i wziął pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców wsi nic nie dają – mówi jeden z mieszkańców Sahrynia.

Sołtys tego sołectwa – Dorota Siudak również mieszka niedaleko miejsca, gdzie ma stanąć maszt ze stacją telefonii komórkowej. 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (79)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 14.04.2019, 01:20
Soki za rdUDA
\\
on
on 10.04.2019, 13:26
cowastoobchodzi każde promieniowanie jest szkodliwe zarówno pod liniami wysokiego napięcia jak i z tel komórkowych. Ale nie wiem czy taka wierza ma gorszy wpływ niż telefon przez, który rozmawiasz i trzymasz bezpośrednio przy głowie.
cowastoobchodzi
cowastoobchodzi 08.04.2019, 19:37
śmieci powodują raka a promieniowanie z wierz telekomunikacyjnych działających na zasadzie mikrofali nie są szkodliwe każdy dobiera sobie teorie wedle uznania i korzyści normalnych ludzi ze świecą szukać w naszym kraju.
lis
lis 06.04.2019, 23:26
ruda
PlanetaZiemia
PlanetaZiemia 06.04.2019, 15:24
https://www.google.com/amp/s/w… tutaj jest link prosze to przeczytac skoro naukowcy widza w tym prpblem az z 40 krajów to jest problem, to jest dla nas zagrożenie te wieże ale będą to stawiać dlatego , że to juz duzy koszt inni na tym zarobią, widac że pieniądze sa ważniejsze niż zdrowie ale cóż nasz kraj jest bardzo zacofany, a politycy zapatrzeni w siebie i na swoje pieniądze. W innych krajach jest lepiej.. Tak samo co robia koncerny farmaceutyczne zabraniają na naszej niewiedzy i głupocie zamuasy nam pomoc
spok
spok 06.04.2019, 08:27
Postęp cywilizacyjny jeszcze do nich nie dotarł.
PlanetaZiemia
PlanetaZiemia 06.04.2019, 15:26
Wystarczy wpisać w internacie czym szkodzą takie wieże i wtedy moze zrozumiesz dlaczego ludzie tego nie chcą i chcą czuc się bezpieczniej
Wystarczy rozumieć
Wystarczy rozumieć 06.04.2019, 18:13
Tylko jeszcze trzeba rozumieć, co się czyta. Widać niektórzy nie posiadają takiej umiejętności. Tacy potrafią tylko atakować i ubliżać innym :(
W
W 06.04.2019, 06:19
Dno
W
W 07.04.2019, 07:36
Dno to te komentarze nienatemat
M
M 06.04.2019, 00:16
RUDE FAŁSZYWE
haha
haha 06.04.2019, 00:08
Pan stefan na pdwórku nie postawi bo mieszka na wspulnocie burki
lew
lew 05.04.2019, 15:52
Widać, ze Sahryń jest zacofaną miejscowością, szczególnie ludzie którzy tam mieszkają. W miastach takich wież jest mnóstwo. Śmieszy mnie myślenie, że wieża szkodzi zdrowiu. W takim razie telefony psują oczy, alkohol zabija, jedzenie powoduje raka, a opryski które stosujecie na polach napewno wyjdą wam na plus !
Zazdrość ludzka i tyle, nie ma takiego który by dostał taką okazję i z niej by nie skorzystał, nawet by na myśl mu nie przeszło wtedy czy to ma wpływ na zdrowie czy też nie.
Janusz byznesu
Janusz byznesu 06.04.2019, 15:09
A nie pomyslales, że może po to ktoś mieszka na wsi żeby uciec od tego całego "dobra" miejskiego i mieć ciszę, spokój oraz zdala od siebie takich Januszow biznesu jak ten Pan? Widzę, że większość tu piszących widzi wszystko tylko przez pryzmat pieniędzy. Jeśli tak to najlepsze interesy robi się w mieście a zacofanym wsiom dajcie spokój, niech sobie siedzą nawet i bez prądu nic Wam do tego. Każdy mieszka gdzie chce ale niech też nie narzuca innym co jest dla nich dobre
Do lwa
Do lwa 05.04.2019, 23:08
Jeżeli jesteś taki oświecony i postępowy to dlaczego jesteś anonimowy? Ujawnij się z imienia i nazwiska to wybierzemy cię na sołtysa. A jeżeli nie jesteś z Sahrynia to jak masz czelność obrażać ludzi, których nie znasz! Zapewne masz w tym interes.
Wiem
Wiem 05.04.2019, 20:04
Ciekawe jakby tak stawiano wieźę przy tewoim domu Byłbyś radosny zadowolony?Pialbys takie glupawe komentarze?Na pewno bylbys prxynajmniej MOCNO ZANIEPOKOJONY!
zainteresowany
zainteresowany 05.04.2019, 19:41
Nie pisz durnot tylko lepiej sprawdz najnowsze badania o 5G. I zapewniam ze jak uslyszysz o tym ze masz raka to i kasy ci sie odechce!!! Zdrowka.
Podpis
Podpis 05.04.2019, 15:39
W Sahryniu mamy już jedną wieżę i niestety w ostatnim czasie zmarło kilkanaście osób w jej bliskim otoczeniu. Tak się składa że wszystkie te osoby zmarły w wyniku raka! Nadal nikt nie widzi problemu??? Pani Wójt, jeżeli wyrazi Pani zgodę na budowę kolejnych (2 w Sahryniu i 2 w Zagajniku) to za 5 lat nikt nie zagłosuje na Panią w wyborach! Bo nikogo może już nie być. Technologia 5G już się zbliża. Zachęcam do zapoznania się z różnymi wiadomościami na temat szkodliwości takiego promieniowania.
https://www.youtube.com/watch?…
-
- 05.04.2019, 20:06
Zgodę statosta!Nie wójt!
Xd
Xd 04.04.2019, 17:14
Pan Stefan to niech sobie na podwórku postawi taką wieże.
Czemu wcześniej tego nie zrobił tylko dopiero teraz jak ma zamiar kończyć swój interes ?
Ta wieża nikomu do szczęścia nie jest potrzebna.
Jedynie co może zrobić to zaszkodzić.
Ciekawe czemu taką wieże można postawić blisko domów a domu obok takiej wieży to już nie ???
e.ad...
e.ad... 04.04.2019, 08:53
ludzie wy nie wiecie co i o czym piszecie nie znacie i nie macie pojecia jaki zly wplyw maja takie nadajniki na nasze zdrowie i do tego stawiane blisko ludzi...
izka.
izka. 04.04.2019, 08:39
lolo tobie w glowie z tego kamienia to sie cos cofneio..
Lolo
Lolo 04.04.2019, 08:27
Jak epoka kamienia łupanego to tam ognia też nie używają nie myslałem że w tej wiosce takie zacofanie.
Xd
Xd 04.04.2019, 17:15
Sam jesteś zacofanie xd
Postaw sobie na podwórku
kos
kos 04.04.2019, 08:21
Sredniowiecze sciana wschodnia więc nie ma co się dziwić że takie zacofanie.
pol
pol 04.04.2019, 08:16
Widzę że epoka kamienia łupanego to dla niektórych mieszkańców wsi sahryń to całkiem nie odległa przeszłosć, to może i prąd im wyłączyć przy swiecach było by zdrowiej, ręce opadają.
Nie decyduj za innych!
Nie decyduj za innych! 06.04.2019, 19:04
Co tobie pol do tego, jak chcą żyć mieszkańcy Sahrynia! To nasze życie i nasze wybory. Lepiej pożyć długo w epoce kamienia niż młodo umierać za chore zdobycze cywilizacji. Twoja osoba jest przykładem tego, że promieniowanie szkodzi na myślenie.
Agnes
Agnes 04.04.2019, 07:03
Kury się przestaną nieść... Ludzie mniej będą na tacę dawać... Ten maszt to samo zło... Gdzie te telefony na korbkę do kablowania...
oj...