Tomaszów Lubelski: Burmistrz już zagłosował. A Ty?

  • 31.03.2019, 11:07
  • ak
Tomaszów Lubelski: Burmistrz już zagłosował. A Ty? Fot. UM Tomaszów Lubelski
Jeszcze tylko jutro (poniedziałek, 1 kwietnia) można głosować na inicjatywy zgłoszone do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego Tomaszowa Lubelskiego.

Jak można oddać głos?

  • za pośrednictwem specjalnej platformy do głosowania on-line udostępnionej na stronie internetowej Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski (do północy),
  • tradycyjnie, na papierowej karcie, którą można oddać w punkcie głosowania - sekretariat Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski ul. Lwowska 57, p. 23 (do godz. 15.30)

A wśród jakich propozycji wybierają teraz mieszkańcy Tomaszowa? Przypomnijmy:

Józef Mazur zaproponował, by na osiedlu Południe zagospodarować plac zabaw, zamontować tam różne urządzenia, a teren zrekultywować, a także wyposażyć w kosze na śmieci, posadzić drzewa i krzewy.

Jest też pomysł, by w Tomaszowie Lubelskim powstała wypożyczalnia łyżworolek. Miałaby latem działać bezpłatnie przy torze rolkarskim. Z taką inicjatywą wyszedł Waldemar Kołcun.

Agata Zakrzewska wnioskowała natomiast o utworzenie pracowni kulinarnej w Tomaszowskim Domu Kultury oraz organizację pikniku integracyjnego dla mieszkańców przez Koło Gospodyń Miejskich "Lejdis".

Bartłomiej Drabik chciałby, aby z budżetu obywatelskiego dofinansowano działalność koncertową i edukacyjną Orkiestry Dętej OSP w Tomaszowie Lubelskim.

Jest również propozycja generalnego remontu parkingu na al. Jana Pawła II. Z takim wnioskiem wystąpiła Janina Krawczyk.

Z kolei Swietłana Karczewska-Lipowicz zgłosiła projekt pod nazwą "Tu jest moje miejsce. Tu jest mój drugi dom". Miałby on polegać na " organizacji wydarzenia " "Sentymentalna Podróż z Harmonią przez 15 lat" oraz zakupie sprzętu scenicznego i pełne wyposażenie sali chórowej.

Ostatnia z tegorocznych propozycji to zorganizowanie Akademii Piłkarskiej, czyli organizowanie zajęć z piłki nożnej dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Tomaszowa Lubelskiego.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe