Biłgoraj: Naukowe sukcesy uczniów ZSBiO

  • 29.03.2019, 14:00
  • ak
Biłgoraj: Naukowe sukcesy uczniów ZSBiO
Marzec to miesiąc dobrych wiadomości w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, bo przyniósł wieści o sukcesach uczniów w konkursach i olimpiadach.

Licealista z ZSBiO Michał Klimek, zdobył tytuł laureata konkursu „Złoty indeks” Politechniki Krakowskiej i po pomyślnie zdanej maturze będzie mógł rozpocząć studia na wybranych kierunkach tej uczelni.

Ten sam uczeń, wspólnie z kolegą z klasy Rafałem Bednarzem został finalistą „Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich” - unikatowego w skali kraju przedsięwzięcia, skierowanego przede wszystkim do uczniów z miejscowości odległych od dużych ośrodków, mającego z jednej strony pomóc w przygotowaniu do matury, a z drugiej zachęcić do studiowania kierunków ścisłych.

Dwaj inni maturzyści z Budowlanki Tomasz Maciocha i Michał Klimek awansowali do finału „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH”. Pierwszy z nich specjalizuje się w fizyce, a drugi w matematyce. Jeśli zdobędą tytuły laureatów, zostaną przyjęci na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Jakub Koszarny, jest finalistą konkursu „Matematyka w technice dla technika”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych z województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe