Gm. Telatyn: Uroczystości w Poturzynie. W rocznicę mordu

  • 31.03.2019, 07:00
  • ak
Gm. Telatyn: Uroczystości w Poturzynie. W rocznicę mordu
W tym roku przypada 75. rocznica tragicznych wydarzeń w Poturzynie, gdy mieszkańcy wioski zostali wymordowani przez ukraińskich nacjonalistów.

Uroczystości z tej okazji zaplanowano na poniedziałek, 1 kwietnia. Rozpoczną się przy pomniku ku czci pomordowanych o godz. 11. Organizatorami wydarzenia są wójt gminy Telatyn, szkoła w Poturzynie i mieszkańcy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wasyl
Wasyl 03.04.2019, 15:12
Na uroczystości się jeździ, a w powiecie upamiętnienia ofiar ukraińskiego terroru na obywatelach Polski brak (choćby tablicy na budynku Starostwa Powiatowego). Lepiej zawiązywac kolejne "miasta partnerskie", gdzie promuje się banderyzm i integrować na gruncie kłamstwa historycznego. Ot pedagogika wstydu PiS.
POLKA
POLKA 01.04.2019, 08:38
Ukraińcy mordowali kobiety dzieci starców widłami siekierami kosami palili żywcem stosowali tortury w zbydlęcone sposoby pamięć będzie o ofiarach wieczna
rodak
rodak 31.03.2019, 21:33
Czy pomordowane w marcu i kwietniu 1944 roku ukraińskie dzieci i kobiety, obywatele polscy, tez zostana objete modlitwa?

Pozostałe