Biłgoraj: Wychowanki MDK laureatkami konkursu w Warszawie

  • 28.03.2019, 08:00
  • ak
Biłgoraj: Wychowanki MDK laureatkami konkursu w Warszawie Fot. MDK Biłgoraj
Uzdolnione plastycznie dziewczynki, które uczęszczają na zajęcia w Tęczowej Malarni prowadzonej przez Annę Świcę w Młodzieżowym Domu Kultury znalazły się wśród laureatów XI Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego „Rok polski w tradycji i obyczajach”. Imprezę zorganizował Pałac Młodzieży w Warszawie.

Na ten konkurs napłynęło ok. 3000 prac z 68 placówek oświatowych i instytucji kultury z całej Polski. Spośród nich wyselekcjonowano 658 prac. Nagrody otrzymało 30 młodych artystów, a do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 128 prac.

Wśród nagrodzonych znalazła się 6-letnia Julianna Sołtys z MDK w Biłgoraju. Na wystawie znalazły się także dzieła jej pięciu koleżanek z Tęczowej Malarni: Marietty Skalskiej (lat 6), Zuzanny Romaniak (lat 7), Klaudii Czerniak (lat 8), Alicji Psiuk (lat 8) i Leny Bełżek (lat 10).

ak

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe