Biłgoraj: Sukcesy artystek z Tęczowej Malarni w MDK

  • 30.03.2019, 11:00
  • ak
Biłgoraj: Sukcesy artystek z Tęczowej Malarni w MDK Fot. MDK Biłgoraj
Jedna nagroda, dwa wyróżnienia i cztery prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej - oto efekt udziału wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w XVIII. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów doby staropolskiej”.

Konkurs już kolejny rok z rzędu był organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie i Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie. Swoje prace zgłosiły do niego dzieci pracujące w biłgorajskim MDK pod kierunkiem Anny Świcy w grupie Tęczowa Malarnia. 

Najlepiej wypadła 11-letnia Julii Kuraś, która w swojej grupie wiekowej otrzymała nagrodę za ilustrację do wiersza „Księżyc w rynku”. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała 10-letnia Alicja Flor za pracę „Klinika Lalek”. Natomiast 8-letnia Julia Łuszczak otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III za pracę ilustrującą wiersz „Poemat o mieście Lublinie”.

Na wystawie pokonkursowej można zobaczyć prace innych młodych artystek z Biłgoraja: Lilianny Obszyńskiej (6 lat) - „Lublin z dala”, Zuzanny Bielak (12 lat) - „Księżyc w rynku”, Olgi Goch (11 lat) - „Księżyc w rynku” i Jagody Leńczuk (lat 8) - „Lublin z dala”.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe