Oliwia i Adriana w finale "Śpiewającego słowika"

  • 27.03.2019, 09:18 (aktualizacja 28.03.2019, 09:44)
  • ak
Oliwia i Adriana w finale "Śpiewającego słowika" Fot. pixabay.com
Oliwia Krawczyk reprezentująca Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu i Adriana Różańska z Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu wyśpiewały sobie awans do wojewódzkiego finału Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający słowik". Jako reprezentantki powiatu zamojskiego zaśpiewają na początku kwietnia w Rykach.

Eliminacje powiatowe konkursu odbyły się we wtorek (26 marca) w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Na scenie zaprezentowało się 17 wokalistów. Jury przyznało dwie nagrody główne, równoznaczne z awansem do finału, a także kilka wyróżnień. Ich laureatami zostali: Amelia Kłos z MDK w Zamościu, Alan Stropek z Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie, Angelika Pańczyk i Bartłomiej Sobań z GOK w Nieliszu, Dominika Kawka reprezentująca J.D. Studio Muzyczne w Majdanie Małym i Gabriela Szpyra zgłoszona przez Krasnobrodzki Dom Kultury.

Prezentacje młodych wokalistów oceniała komisja, w której zasiedli: Wiesława Grabek-Woś, nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu i dyrygent chóru "TARNA-VOX" w Tarnawatce, Petro Chyryk, instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i asystent dyrygenta chóru "Słowiki Lubelskie" oraz Aneta Krupa,  instruktor muzyki KDK.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe