Sukces zbiórki: Prawie 80 tys. zł na Rodzinny Dom dla niepełnosprawnych

  • 26.03.2019, 12:50 (aktualizacja 27.03.2019, 14:02)
  • ak
Sukces zbiórki: Prawie 80 tys. zł na Rodzinny Dom dla niepełnosprawnych Fot. A. Szewc
Wydarzenie zostało znakomicie przygotowane. Atrakcji było mnóstwo. I to przyniosło efekty. Podczas niedzielnej akcji "Życie przez całe życie", której celem była m.in. zbiórka pieniędzy na Rodzinny Dom, kompleks terapeutyczny, w którym zamieszkać będą mogli zamieszkać dorosłe osoby niepełnospraw, zebrano blisko 80 tys. zł.

Akcja odbyła się w Zamościu, ale również w Krasnobrodzie, Zwierzyńcu, Szczebrzeszynie, Hrubieszowie i Biłgoraju w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zorganizowało ją przy wsparciu samorządu, Caritas, Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu, a także 600 wolontariuszy.

W każdym z tych miast przygotowano imprezy sportowe, rekreacyjne i artystyczne, a także zbierano pieniądze z przeznaczeniem na budowę kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”.

Dzisiaj już wiadomo, że organizatorzy osiągnęli sukces. Bo dzięki hojności mieszkańców regionu, a także zaangażowaniu  pracowników placówek stowarzyszenia na budowę Rodzinnego Domu zebrano w niedzielę dokładnie 78 tys. 382 zł i 72 grosze.

CZYTAJ TAKŻE: ŻYCIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE W ZAMOŚCIU - ZDJĘCIA, FILMY

 

Przypomnijmy,że Rodzinny Dom to inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem", które już blisko trzy dekady, dokładnie od 28 lat służy pomocą niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Jego podopieczni znajdują wsparcie w jedenastu placówkach funkcjonujących obecnie w Zamościu, Biłgoraju i Białobrzegach.

W grudniu zeszłego roku "Krok za krokiem" rozpoczęło dużą, kosztowną inwestycję, budowę "Rodzinnego Domu", na którego oddanie czeka 70 bardzo głęboko niepełnosprawnych mieszkańców Zamościa i regionu. 

Wstępne prace budowlane rozpoczęto w grudniu 2018. Prezydent Zamościa przekazał stowarzyszeniu działkę, a 3 mln złotych uzyskano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. By prace nabrały tempa, potrzeba dodatkowych funduszy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe