Tomaszów Lubelski: Dla maluchów dobry start

  • 29.03.2019, 07:00
  • roh
Tomaszów Lubelski: Dla maluchów dobry start Pieniądze na powstanie przedszkola zbierano m.in podczas ubiegłorocznej akcji "Kilometry dobra". Na zdjęciu Agnieszka Brzozowska
To jedyne takie przedszkole w powiecie tomaszowskim. Utworzono je dla najmłodszych niepełnosprawnych.

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne "Dobry start" działa od września 2018 roku w budynkach Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Tomaszowie Lubelskim przy ulicy Słowackiego. Mogą uczęszczać do niego dzieci z: autyzmem, niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, z niepełnosprawnością intelektualną, niedowidzące, słabowidzące, niedosłyszące lub słabosłyszące, a także dzieci z kilkoma niepełnosprawnościami łącznie.

 – Przyjmujemy dzieci od trzeciego roku życia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola, muszą złożyć podanie o przyjęcie dziecka do przedszkola, załączając stosowne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną – mówi Agnieszka Brzozowska, dyrektor przedszkola.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe