Policjant, który zginął w wypadku w Sitańcu był pijany

  • 26.03.2019, 06:18
  • lew
Policjant, który zginął w wypadku w Sitańcu był pijany
Policjant zamojskiej drogówki, który pod koniec lutego zginął w wypadku drogowym w Sitańcu, prowadził samochód na dwóch gazach. Tak wynika z badań krwi denata na zawartość alkoholu. Kierowca ciężarówki, w którą uderzył swoim samochodem policjant, był trzeźwy i nie znajdował się pod działaniem środków odurzających.

Choć Prokuratura Rejonowa w Zamościu, która prowadzi śledztwo w sprawie spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, czeka wciąż na opinię po przeprowadzonej sekcji zwłok policjanta, to już otrzymała wyniki badań krwi denata na zawartość alkoholu. – Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, a więc miał w organizmie powyżej 0,5 promila alkoholu – powiedziała nam Ewa Jałowiecka-Śliwa, szefowa zamojskiej prokuratury rejonowej.

Wiadomo, że kierowca samochodu ciężarowego, w który uderzył swoim autem policjant, był trzeźwy i nie znajdował się pod działaniem środków odurzających. Takie są wyniki badań krwi pobranej od 25-letniego mieszkańca Zamościa.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku w Sitańcu (gm. Zamość) – na drodze krajowej nr 17 – doszło 28 lutego po godz. 3 w nocy. Z dotychczasowych ustaleń policji i prokuratury wynika, że jadący osobowym suzuki w kierunku Lublina 48-letni funkcjonariusz zamojskiej drogówki – podczas "wyprzedzania na trzeciego" – otarł się o nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd ciężarowy marki Renault, a następnie wjechał pod kolejny jadący w stronę Zamościa samochód ciężarowy tej samej marki.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dadeń
Dadeń 12.04.2019, 06:09
Psia blacha daje im takie poczucie bezkarności, że pewnie teraz nawet w piekle chce diabły ustawiać do pionu i przed samym Lucyferem też kozaczy...
Jednego bandyty drogowego mniej!
M... K....
M... K.... 29.03.2019, 20:11
Pijany czy trzeźwy ale nie żyje człowiek ojciec i mąż i po co takie głupie gadanie
A
A 29.03.2019, 21:40
Głupoty? Dla ciebie normalne jest ze policjant z drogowki jeździ pijany po nocy?
AA
AA 30.03.2019, 08:44
I wjeżdża w 2 tiry?
Z
Z 29.03.2019, 23:47
Dla wielu to pewnie normalne. A że taki nachlany gieroj może przy tym kogoś zabić to tylko... głupie gadanie.
Podatnik
Podatnik 28.03.2019, 04:43
Jak bardzo był pijany? Z kim pił? Kto pozwolił mu jechać? Tu ma ciągle miejsce próba manipulacji, zamiatania pod dywan, ochrony " dobrego imienia " policji. Także prawda nie wyszła i sama nie wyjdzie !
Ajjj
Ajjj 27.03.2019, 11:40
Szkoda bo człowiek,ojciec i mąż....
I pomyslec, że przez jakiś czas był naczelnikiem ruchu drogowego... przykre
xx
xx 28.03.2019, 18:23
łapki czerwona i zielona po zero a przy próbie kliknięcia napis "Głosowano już na ten komentarz" GRATULUJĘ KRONIKO !!!
Aneta
Aneta 27.03.2019, 03:31
W końcu prawda wyszła na jaw!
Z
Z 27.03.2019, 06:24
Dopiero zaczyna wychodzić.
Mag$
Mag$ 27.03.2019, 01:37
Krótko rzecz ujmując - jakie misato, taki w większości poziom debaty na tym forum. Pozdrawiam wszystkich i zdrowia życzę.
do kierowcy tira
do kierowcy tira 26.03.2019, 23:57
walcz chlopie teraz o swoje.jak byles czysty.pisza o tym co w Ciebie walnal i zrujnowal zycie ci i sowjej rodzinie.szkoda dzieci i zony.ale jego nie ma a ty zyjesz.
do redakcji która podała FAKT
do redakcji która podała FAKT 26.03.2019, 23:52
fakt «to, co zaszło lub zachodzi w rzeczywistości»
• fakcik
fakt naukowy «stwierdzenie konkretnego stanu rzeczy lub zdarzenia w określonym czasie i przestrzeni»
fakt prasowy, medialny «informacja rozpowszechniana w prasie lub mediach elektronicznych, niezgodna z prawdą, ale mająca wpływ na opinię publiczną»
DO KIEROWCY TIRA ZNIESŁAWIONEGO ETC
DO KIEROWCY TIRA ZNIESŁAWIONEGO ETC 26.03.2019, 23:19
1.dobra kancelaria.2.nie masz pln za wygranie spr % z odszkodowania. 3. i trzeba pójść z tym ,wyżej".
Zezezez
Zezezez 26.03.2019, 21:34
Odszkodowania i renta to dwie rozne sprawy. Rentę dzieci dostaja zawsze bo trudno aby odpowiadaly za bledy rodziców. Odszkodowania za wypadek pod wplywem nie sa wypłacane. Nie hejtujcie juz bo zdtowia szkoda. Dramat dla rodziny, beda musieli dalej z tym.żyć.. jemu juz to wszystko raczej obojętne. Nie sądzę, ze ktoś cos ukrywał bo to policjant, bo alkoholu nikt by nie ukryl i nie zmienil faktow.. to ze pisali o kierowcy tira i jego rzekomym spożyciu narko to poprostu medialny chwyt, ktory dzis jest bez znaczenia.
Z
Z 26.03.2019, 23:38
Tak, jemu to już obojętne. A co ze współbiesiadnikami?
Jola
Jola 26.03.2019, 19:16
A wlasnie ze dostana rente po ojcu sama taka dostawalam dopoki beda sie uczyc to im sie nalezy i jest to tzw renta rodzinna jak ktos nie wie to niech sie nie odzywa wielcy znawcy tematu. Druga sprawa dajcie juz spokoj temu wypadkowi dzieci stracily ojca dajcie im przezyc zalobe w spokoju i bez hejtu nie ich wina a my nie mamy prawa nikogo osadzac bo od wydawania wyrokow jest sad i prokuratura.
Ja
Ja 26.03.2019, 19:34
Czy dostaje się rentę/ odszkodowanie po pijanym policjancie który spowodował wypadek? Wydaje mi się ze nie.
Xyz
Xyz 26.03.2019, 17:37
Dlaczego policjanci przed sluzba jada na izbe sie przedmuchac?
do xyz
do xyz 26.03.2019, 19:24
te, burek, znasz to ze swojej autopsji?
i ja wiem
i ja wiem 27.03.2019, 00:08
ja to wiem, i to nie z własnej autopsji, tylko z baśni... od tego / tametego z opowieści z tej branży. Chodzi o to że ludzi macie za nic a sami jesteście poniżej minimum standardu... Ile mandatów wypisuje się współpracownikom z branży,?- jesteśmy bardzo ciekawi.... Przejedziesz całą polskę ładnie, pięknie przestrzegasz przepisów jedziesz w zabudowanym 50 no może 60 max 70 i widzisz że jest ruch, są piesi jest jakaś możliwość kolizji niebezpieczeństwa- przestrzegasz przepisów, nikt cię nie zatrzymuje..... wpadasz do Zamościa jedziesz obwodnicą widoczność ponad 1000 m ani jednego pieszego, brak ruchu zero niebezpieczeństwa jedziesz 50 no może 60 max 70 w zabudowanym tyle co wcześniej przez całą Polskę a tu KIA, BMW, INSIGNIA, CHEVROLET, i Bóg wie co jeszcze na odcinku 15 - 30km..... - żenada....
PP
PP 27.03.2019, 01:22
Ale żeś mi zaymponował... zamojska obwodnica ma 15-30 km😱, w terenie zabudowanym jedziesz 60 max 70 km/h- gratuluje 🥳. Przepisa nie są od tego żeby je łamać, ale od tego żeby je przestrzegać. Punkt widzenia takich gierojów zmienia się jak podróżują po skandynawi, Francji czy Słowacji, gdzie za przekroczenie prędkości o 1 km/h dostaje się mandat 10 €. I tam jakoś można jezdzic zgodnie z przepisami. Ale w Polsce 20 na górkę to żadno przewinienie i to jest dopiero ŻENADA
Uczciwy
Uczciwy 26.03.2019, 16:42
Szkoda, że kierowca ciężarówki był szczuty i próbowano zrobić z niego KOZŁA OFIARNEGO. Policja kryła kolegę a KURIER pisał... kierowca ciężarówki był pod wpływem narkotyków?... Jakie to żałosne. Jestem przekonany, że to było celowe. Typowe dla sprzedajnych i zależnych mediów. Taki wasz poziom
i co dalej
i co dalej 26.03.2019, 12:08
Przykro że rodzina a przede wszystkim dzieci najbardziej ucierpiały z tego powodu. żona straciła męża, dzieci ojca, nie znam ich sytuacji, ale mam nadzieję ze nie zostaną bez środków do życia. Nie moja sprawa ale mam nadzieję że dzieciom należy się renta po ojcu pomimo całej tej sytuacji.. strasznie współczuję ...
Zwykły obywateli
Zwykły obywateli 03.05.2019, 17:11
Odszkodowanie chyba biedronce że przez pijaka świeże owoce nie dojechały na polke
A
A 26.03.2019, 15:04
Mógł pomyśleć przed tym jak wsiadła pijany za kierownice, pewnie nie pierwszy raz tak wracał.
Olga
Olga 26.03.2019, 15:16
Chłop poniósł najgorszą z możliwych kar..A czemu winne dzieci czy żona!!! Dlaczego mają zostać z problemami finansowymi (gdzie życie coraz droższe)czy długami , chciałbyś być w takiej sytuacji..chyba nie...
pro
pro 14.04.2019, 11:48
Dzieci dostaną rentę, 80% dochodu podzielą na dzieci.
A
A 26.03.2019, 14:54
Mógł myśleć za nim wsiadł za kierownice, pewnie nie pierwszy raz jechał w takim stanie.
Saint
Saint 26.03.2019, 14:11
Jaka renta? Oszołomie!!! Dziennie jakieś dziecko traci rodzica i nikt nie dostaje renty po nikim
pro
pro 14.04.2019, 11:49
Saint sam jesteś oszołomem i pewnie chlejesz co weekend
Olga...
Olga... 26.03.2019, 15:10
Oszołomie.. mam nadzieję że Ty latorośli nie masz...
abc
abc 26.03.2019, 14:20
A skąd Omnibus to wie?
ToMo
ToMo 26.03.2019, 10:44
90 % z nich to pijaki chleją a później na legalu jeżdżą bo przecież oni są nietykalni sami łapią pijanych kierowców karzą itp robią jeszcze gorzej tak jak księża też elita.
obiektywny
obiektywny 29.03.2019, 12:10
Policja nie karze pianych kierowców, karze ich sąd ciemniaku, policja tylko przeprowadza badanie takiego delikwenta i kieruje wniosek o ukaranie do sądu, ale to wyjaśnienie jest za mądre dla ciebie.
abc
abc 26.03.2019, 13:49
nikogo nie wyzywaj od pijaków. może watro spojrzeć w lustro
Z
Z 26.03.2019, 10:13
Tym, którzy z nim pili jakoś udało się dojechać.
xx
xx 27.03.2019, 17:06
wprawa czyni mistrza
Anonim
Anonim 26.03.2019, 10:11
Całe szczęście sprawa wyjaśniona i prawda wyszła na jaw!
Rodzina nie dostanie odszkodowania i renty za funkcjonariusza policji....bo był pijany. Po co było tuszować sprawę i wymyślać środki odurzające? Niewinny Kierowca ciężarówki miał odpowiadać za pijanego idiotę?! Porażka.... To jest ZAMOSC i nasze "wspaniałe" stróże prawa w Sądach...z każdej sprawy z pokrzywdzonego próbują zrobic winnego...
mądry bo anonim
mądry bo anonim 26.03.2019, 15:22
kto tu coś tuszował i wymyślał? kolejny, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem. ile masz lat dzieciaku?
ja
ja 10.04.2019, 07:27
A pisali,że ze służby wracał zmęczony. Niezła służba...
Anonim
Anonim 26.03.2019, 19:06
Postaw się na miejscu chłopaka z ciężarówki. Pijany idiota w ciebie wjeżdża a oni mówią że jesteś naćpany i twoja wina. A to tylko dlatego że np wypiłeś tigera i takie testy wyszły. A jakby wjechał pijany w samochód osobowy gdzie jechalaby cała rodzina z dziećmi ? To by nie było uderzenie jak w ciężarówkę... Zabiłby cała rodzinę.
obiektywny
obiektywny 29.03.2019, 12:54
Nikt nie mówił, że jest, czy był naćpany (kierowca ciężarówki), trzeba było słuchać uchem, a nie brzuchem. Mowa była o tym, że wstępne badanie narkotesterem coś pokazało, w tym celu od kierowcy ciężarówki została pobrana krew w celu weryfikacji tego wstępnego badania. Nikt go o nic nie posądzał, zresztą jak się okazało był "czysty". To nie wiem o co to twoje lamentowanie. Gdybać to sobie można, mógł trafić w samochód wojskowy przewożący głowicę jądrową i wtedy nie było by całego Zamościa, że o Sitańcu nie wspomnę. A... i nie nazywaj nikogo idiotą nie twoja sprawa kogoś osądzać i wydawać opinie od tego są sądy, biegli i inne odpowiednie instytucje, chyba, że sam jesteś idiotą, jeżeli tak, to tłumaczyło by twój wpis. Najistotniejsze w tym jest to, że policjant źle zrobił jadąc po alkoholu, doprowadził do wypadku i poniósł w nim śmierć. Nie ma człowieka, to się liczy. Nie znasz go, nie wiesz jakim był człowiekiem, więc nie osądzaj.Pozostaw to instytucji jaką jest sąd.
Ja
Ja 26.03.2019, 10:05
I pasowałoby teraz przeprosić kierowcę ciężarówki!
obiektywny
obiektywny 29.03.2019, 13:06
Nie chce mi się wypisywać i powtarzać, przeczytaj sobie odpowiedź redakcji na twój post. Ja też w kilku miejscach pisałem, że prowadzenie czynności wyjaśniających i dochodzeniowo-śledczych to normalne postępowanie w takich sprawach. Nikt nikogo za to nie będzie przepraszał, że w ich trakcie zostały przeprowadzone niezbędne badania, przesłuchania, legitymowanie czy jeszcze inne konieczne czynności (np. przeszukanie, okazanie, badanie wariografem i wiele innych). Kończąc... . NIE, NIKT GO NIE PRZEPROSI !!!
Olo
Olo 26.03.2019, 10:13
Nikt kierowcy nie przeprosi. Najpierw wypisuje się bzdury a potem się je weryfikuje. To nie jest dziennikarstwo, no chyba że obecnych czasów.
obiektywny
obiektywny 29.03.2019, 13:02
Nie chce mi się wypisywać i powtarzać, przeczytaj sobie odpowiedź redakcji na twój post. Ja też w kilku miejscach pisałem, że prowadzenie czynności wyjaśniających i dochodzeniowo-śledczych to normalne postępowanie w takich sprawach. Nikt nikogo za to nie będzie przepraszał, że w ich trakcie zostały przeprowadzone niezbędne badania, przesłuchania, legitymowanie czy jeszcze inne konieczne czynności (np. przeszukanie, okazanie, badanie wariografem i wiele innych). Kończąc... . NIE, NIKT GO NIE PRZEPROSI !!!
redakcja
redakcja 26.03.2019, 10:53
Szanowny Olo. Informując o tym wypadku podaliśmy jedynie fakty. Wstępne badanie narkotestem wykazało obecność środków odurzających w organizmie kierowcy ciężarówki. Przekazując tę informację pisaliśmy, że przeprowadzone zostanie badanie krwi i jego wynik wskaże, jak sytuacja wyglądała naprawdę. Tak też się stało. Prokuratura teraz przekazała nam te informacje, a my podaliśmy je na łamach Kroniki Tygodnia. Od początku też pisaliśmy, że badana będzie krew kierowcy, który zginął. Teraz, kiedy wiemy, jaki był wynik, informujemy o tym. Gdzie tutaj brak rzetelności?
XXX
XXX 26.03.2019, 12:31
-wyniki badań krwi denata na zawartość alkoholu. – Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, a więc miał w organizmie powyżej 0,5 promila alkoholu...
a dokładnie ile ???
Olo
Olo 26.03.2019, 11:09
Zwracam honor.!! Po przeanalizowaniu całości Waszej publikacji w tym temacie muszę stwierdzić, że byłem w błędzie.
Pozdrawiam i liczę że ta rzetelność stanie się normą.
do olo
do olo 26.03.2019, 15:20
czytanie ze zrozumieniem było w szkole ?
redakcja
redakcja 26.03.2019, 11:24
W Kronice Tygodnia rzetelność dziennikarska była, jest i będzie normą. Na pewno :)
Karol
Karol 26.03.2019, 12:08
😂😂😂😂😂 śmiech na sali ...wy i rzetelność 😂😂😂pseudodziennikarzyny ze śmieciowej gazetki 😆
redakcja
redakcja 26.03.2019, 13:17
Panie Karolu, życzymy miłego dnia. Dziękujemy, że jest pan naszym tak uważnym Czytelnikiem. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. Bylibyśmy jednak wdzięczni, gdyby Pan nie obrażał nas, a także naszych Czytelników. :)
kierowca
kierowca 26.03.2019, 07:29
I sie wyjaśniło. ,,Gaz gaz gaz,,
xx