Wólka Husińska: Tam, gdzie pełno wybojów i dziur

  • 26.03.2019, 07:19
  • Bogdan Nowak
Wólka Husińska: Tam, gdzie pełno wybojów i dziur
Podmyta droga wymaga kompleksowego remontu! Coś w końcu naprawdę trzeba z tym zrobić! – apeluje nasz czytelnik.

 Droga w Wólce Husińskiej w gm. Krasnobród to od lat utrapienie mieszkańców tej miejscowości. Wąska, pełna wybojów i dziur. Wprawdzie co jakiś czas drogowcy zaklejają dziury i równają nawierzchnię, ale niewiele to daje. Miejscowi mają dość!

W 2017 r. nad Wólką Husińską przetoczyła się potężna ulewa. Wieś znajduje się w obniżeniu, więc woda z okolicznych pól, jak wspominali mieszkańcy "natychmiast i w ogromnych ilościach" pojawiła się na asfaltowej ulicy. Przypominała rwącą rzekę. Gdy woda spłynęła, trakt zamienił się w pobojowisko. Pełno było tam mułu, połamanych gałęzi i polnych kamieni. Droga przypominała ser szwajcarski. 

Same wertepy

– Niestety, niewiele się od tego czasu zmieniło. Coś tam wprawdzie chyba drogowcy łatali, mierzyli, dumali, ale nie wygląda to znacznie lepiej niż po tej sławnej burzy z 2017 r. – denerwuje się mieszkaniec Wólki Husińskiej, który zadzwonił do nas w tej sprawie. – Ta droga została podmyta, wymaga kompleksowego remontu! Coś w końcu naprawdę trzeba z tym zrobić!

Czytelnik przyznaje, że w ub. roku kompleksowo wyremontowano ponad kilometrowy odcinek drogi powiatowej do Wólki Husińskiej od strony Krasnobrodu. Złości go to, że na tym prace zakończono. 

– Kiepsko jedzie się także z naszej wsi w stronę krzyżówki z drogą na Tomaszów Lubelski i Józefów. Tam także są same wertepy. Napiszcie o tym. Może to coś da – tłumaczy czytelnik.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Mieczysława Dziury, sołtysa Wólki Husińskiej. Potwierdził, że fatalna droga jest jedną z najczęściej poruszanych spraw przez mieszkańców na sołeckich zebraniach. Tylko ona jest kłopotem. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Witold O
Witold O 29.03.2019, 09:19
Aby było.
Zbigniew D
Zbigniew D 29.03.2019, 09:02
Ten ten tego
Rekin
Rekin 26.03.2019, 20:10
Mi tam się tez ta droga na husiny nie podoba do Krasnobrodu lepsze mają
Szogun
Szogun 26.03.2019, 19:56
Szczerze to p*****i mnie to, sklepu nie ma to i rzadko spaceruje tedy więc mi to nie przeszkadza
Darek Bęś
Darek Bęś 26.03.2019, 19:45
Na Ukrainę lepsza droga
Grzesio
Grzesio 26.03.2019, 19:33
Chodnik też publika, wy***ić t
Na Stanisławowie baba z wózkiem idzie i jeszcze rowerem obok jedzie, a na Wólce nie dość że chodnika 400m to ciężko się minąć
W *** zerwać tą publikę wstyd dla wsi
Miecio
Miecio 26.03.2019, 19:04
Kuchcze w ty choku będzie dchoga
Anonim
Anonim 26.03.2019, 18:54
Temat dziur na Wólce to temat rzeka. Dojazd do domów położonych na zjazdach w oddaleniu od głównej drogi to porażka . Gmina nie robi nic od lat głupim tlumaczeniem. Przejść sie nie da a co mówic o dojechaniu do domu . Niby XXI wiek a nadal śreniowiecze chociaż mam wrażenie że i wtedy było lepiej
xyz
xyz 26.03.2019, 18:53
droga jaka jest taka jest tragedii niema ale to co zrobili już się rozłazi i za rok wróci do stanu poprzedniego niech te władze lepiej wezmą się za to że w miejscowości jest problem z zasięg sieci komórkowych, internet światłowodowy był obiecany i tylko przez działki ludzi światłowód puścili a żadnego podpięcia niema
Poczta
Poczta 26.03.2019, 18:06
Ludzie.. :-D jezdze tamtedy codziennie.. I powiem wam ze Wólka sie chowa.. Nie jest tam wcale tak zle jak piszecie.. Jestem kierowca na Poczcie i znam wszystkie nasze drogi.. Najgorsza to Trzeszczany-Uchanie.. Albo Hajowniki-Grabowiec.. Wolka Husinska w miare ujdzie wiec nie panikujmy.. :-D

Pozostałe