Zamość: Nie dajcie się oszukać - policjanci na spotkaniu z seniorami

  • 25.03.2019, 06:06
  • ak
Zamość: Nie dajcie się oszukać - policjanci na spotkaniu z seniorami Fot. KMP Zamość
O sposobach działania oszustów, podających się za krewnych, policjantów albo przedstawicieli banków rozmawiali zamojscy policjanci podczas piątkowego (22 marca) spotkania z seniorami z klubu Senior Wigor.

Spotkanie prowadzili dzielnicowi asp. Sebastian Lis i sierż. szt. Tomasz Gliwiński. Policjanci mówili o zasadach, jakimi należy się kierować, aby nie stać się ofiarą oszustów.

– Opisywali metody ich działania, apelując o rozsądek i ograniczone zaufanie. Przypomnieli, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze i nie informują o prowadzonych działaniach – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Funkcjonariusze razem ze swoimi słuchaczami opracowali zasady postępowania w sytuacji, kiedy nagle zadzwoni telefon i rozmówca wymyślając historie poprosi o „pożyczkę” pieniędzy lub poinformuje o konieczności przekazania danych dotyczących posiadanych oszczędności oraz numeru posiadanych kont bankowych.

Na tym rozmowy się nie skończyły. Do seniorów przybył bowiem również policjant drogówki asp. szt. Marek Świszcz. Zaprezentował, jak prawidłowo poruszać się po drodze, nie stwarzając zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu.Funkcjonariusz przypomniał m.in., że zarówno pieszy jak i kierujący zobowiązani są zachować szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zachowania.

– W związku z tym, że większość uczestników spotkania to miłośnicy jazdy na rowerach policjanci przypomnieli również zasady i przepisy dotyczące poruszania się jednośladami. Przypomnieli także o odblaskach, które niejednokrotnie mogą uratować zdrowie, a nawet życie niechronionych uczestników ruchu drogowego – opowiada Krukowska-Bubiło.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe