Zamość: Życie przez całe życie. Trwa zbiórka pieniędzy na Rodzinny Dom (ZDJĘCIA, FILMY)

  • 24.03.2019, 13:38 (aktualizacja 25.03.2019, 09:26)
  • ak
Zamość: Życie przez całe życie. Trwa zbiórka pieniędzy na Rodzinny Dom (ZDJĘCIA, FILMY) Fot. A. Szewc
W Zamościu, ale też w Krasnobrodzie, Szczebrzeszynie i Zwierzyńcu odbywają się dzisiaj imprezy pod hasłem "Życie przez całe życie". Ich główny cel to zebranie pieniędzy na na budowę "Rodzinnego Domu", kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Powstaje on przy ul. Kresowej w Zamościu, a na jego oddanie czeka 70 bardzo głęboko niepełnosprawnych mieszkańców naszego regionu.

W ramach wydarzenia na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się piknik z mnóstwem atrakcji, kiermaszami, zabawami i konkursami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Była też parada motocyklistów, którzy dzisiaj otwierali sezon wiosenny i m.in. kąpiel Zamojskich Morsów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W hali OSiR trwały rozgrywki siatkówki na siedząco.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przez cały czas wolontariusze zbierali pieniądze do puszek. 

 

Przypomnijmy,że Rodzinny Dom to inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem", które już blisko trzy dekady, dokładnie od 28 lat służy pomocą niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Jego podopieczni znajdują wsparcie w jedenastu placówkach funkcjonujących obecnie w Zamościu, Biłgoraju i Białobrzegach.

W grudniu zeszłego roku "Krok za krokiem" rozpoczęło dużą, kosztowną inwestycję, budowę "Rodzinnego Domu", na którego oddanie czeka 70 bardzo głęboko niepełnosprawnych mieszkańców Zamościa i regionu. 

Wstępne prace budowlane rozpoczęto w grudniu 2018. Prezydent Zamościa przekazał stowarzyszeniu działkę, a 3 mln złotych uzyskano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. By prace nabrały tempa, potrzeba ponad 2 mln zł.

ak

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe