Dawid i jego rodzice walczą z nowotworem. Pomóżmy im wygrać!

  • 23.03.2019, 05:12 (aktualizacja 24.03.2019, 06:46)
  • ak
Dawid i jego rodzice walczą z nowotworem. Pomóżmy im wygrać! Fot. Archiwum rodzinne Dawid ma 10 lat, pasjonuje się piłką nożną, zanim trafił do szpitala, trenował ją. W tym roku przygotowuje się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej
Ta batalia trwa od lutego. Wtedy rodzice 10-letniego Dawida Pawluczuka z Zamościa usłyszeli straszną diagnozę: guz robaka móżdżku i ostre wodogłowie obturacyjne. Nie załamali się, nie poddali, rozpoczęli walkę o życie synka. Toczą ją do dzisiaj. Wierzą, że wygrają. Ale potrzebują pomocy, bo leczenie Dawidka będzie długie i kosztowne, a oni stracili jedyne źródło utrzymania.

Kiedy Dawid miał 2 latka, przeszedł atak epilepsji. Później to się już nie powtórzyło. Gdy chodził do przedszkola, zaczęły się u niego problemy z pamięcią. Z czasem narastały. Chłopiec był badany, ale niczego konkretnego u niego nie stwierdzono. Mijały kolejne lata i było coraz gorzej. Pamięć zawodziła, pojawiły się coraz częstsze i coraz silniejsze bóle głowy. Załamanie nastąpiło na początku lutego. Okazało się, że chłopiec cierpi na złośliwy nowotwór mózgu.

Od tamtej pory Dawid jest w szpitalu. Do hoteliku przy Centrum Zdrowia Dziecka przeprowadzili się też jego rodzice i młodsze rodzeństwo w wieku 7 miesięcy i 4 lat. Starszy, 12-letni brat został w Zamościu pod opieką cioci, chodzi do szkoły.

– Maluchy muszą być przy mnie, młodsze dziecko karmię jeszcze piersią. Abym mogła się zajmować nimi, a także być przy Dawidzie mąż musi być z nami, dlatego zawiesił działalność gospodarczą. Jego handel obwoźny był jedynym źródłem utrzymania naszej rodziny – wyjaśnia Katarzyna Pawluczuk, która sama ma poważne problemy ze zdrowiem.

WIĘCEJ O LOSACH TEJ RODZINY NAPISZEMY W PAPIEROWYM WYDANIU KRONIKI TYGODNIA.

Na szczęście nie zostali sami. W pomoc zaangażowała się Szkoła Podstawowa nr 9, do której Dawid uczęszcza. Pomaga wielu ludzi dobrej woli, rodzina jest pod opieką Fundacji Nasze Dzieci, zbiórkę pieniędzy zorganizowała Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej, pieniądze są też wpłacane za pośrednictwem portalu zrzutka.pl <<< TUTAJ. To jednak tylko kropla w morzu potrzeb.

 

Apel o pomoc dla tej rodziny dotarł do naszej redakcji od przyjaciół Dawida. Nie mogliśmy pozostać obojętni.

Jeżeli wśród naszych czytelników znajdzie się ktoś, kto chciałby pomóc pani Katarzynie, jej mężowi, dzieciom, a przede wszystkim Dawidowi, to może na rzecz chłopca przekazać jeden procent swojego podatku, wskazując w rozliczeniu Fundację NASZE DZIECI KRS 0000249753 z dopiskiem "Dla Dawid Pawluczuk". Pieniądze można również wpłacać na konto: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 cel szczególny : darowizna dla Dawid Pawluczuk.

Mama Dawida ma jeszcze jedną prośbę, o modlitwę.

– Wierzę, że każde, nawet pojedyncze krótkie zdanie do Pana Boga w intencji mojego synka, pomoże mu wyzdrowieć – mówi pani Katarzyna.

WIĘCEJ O LOSACH TEJ RODZINY NAPISZEMY W PAPIEROWYM WYDANIU KRONIKI TYGODNIA.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe