Tarnogród: Po 20. Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych (WYNIKI, ZDJĘCIA)

  • 24.03.2019, 10:30
  • ak
Tarnogród: Po 20. Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych… Fot. Organizatorzy
Już wiadomo, kto będzie reprezentował powiat biłgorajski na majowym Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie. Werdykt wydało jury 20. Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, który odbył się w Tarnogrodzie.

Mali i nieco więksi aktorzy z 14 grup teatralnych prezentowali swoje spektakle na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury przez dwa dni (18-18 marca). Oceniała ich Rada Konsultantów, w której zasiedli: Henryk Kowalczyk z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Maryla Olejko z Biłgorajskiego Centrum Kultury i Andrzej Mazurek, aktor Teatru i Piosenki i Poezji BCK.

To oni zdecydowali, który z teatrów będzie reprezentował powiat biłgorajski podczas Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych, który odbędzie się w maju w Lublinie.

Awans zapewniły sobie zespoły:

  • Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy ze spektaklem Był sobie człowiek (instruktor: Ingrida Sokołowska);
  • Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej ze spektaklem Kopciuszek (instruktor: Alicja Chołyst);
  • Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie – Akademija – (instruktor: Małgorzata Procner);
  • Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Smólsku – Królowa śniegu – (instruktor: Halina Pintal, Iwona Paluch);
  • Teatrzyk Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym – Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa (instruktor zespołu: Julia Adamek).

Przegląd został zorganizowany przez Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej oraz Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne przy pomocy finansowej Starostwa Powiatowego i burmistrza Tarnogrodu.

 

 

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe