Biłgoraj: Uczniowie LO im. ONZ na podium konkursu wiedzy obronnej

  • 23.03.2019, 12:00
  • ak
Biłgoraj: Uczniowie LO im. ONZ na podium konkursu wiedzy obronnej Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Po eliminacjach rejonowych awansowali do etapu wojewódzkiego i zajęli w nim wysokie, drugie miejsce. Mowa o trójce uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, którzy rywalizowali w XVIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności.

Finał został przeprowadzony w zeszłym tygodniu w Klubie Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie. Wzięło w nim udział siedem najlepszych drużyn ze szkół Lubelszczyzny. Biłgorajskie liceum z sukcesem reprezentowali: Martyna ŻarskaJan Kumar i Krzysztof Gniewek. Opiekunem uczniów był Wojciech Skrok.

Na swoją wysoką, drugą lokatę zapracowali w teście wiedzy oraz sprawdzianie praktycznym z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej, rozpoznawania oraz użytkowania sprzętu obrony cywilnej i sprzętu do ochrony przeciwpożarowej.

Głównym organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z: Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Batalionem Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie i Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe