Biłgoraj: Katarzyna Kolbuch z ZSBiO w finale ogólnopolskiego konkursu o zdrowym życiu

  • 22.03.2019, 08:00
  • ak
Biłgoraj: Katarzyna Kolbuch z ZSBiO w finale ogólnopolskiego konkursu o zdrowym życiu Fot. pixabay.com
W eliminacjach okręgowych zdobyła największą liczbę punktów i tym samym pewnie awansowała do centralnego etapu XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. To duży sukces Katarzyny Kolbuch, uczennicy Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Etap okręgowy tego konkursu odbył się 15 marca w lubelskiej siedzibie PCK. Wzięło w nim udział 32 uczniów szkół z całej Lubelszczyzny. Wszyscy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK.

Najlepiej tym wymaganiom sprostała Katarzyna Kolbuch z klasy III liceum przy ZSBiO. Zajęła pierwsze miejsce i pod koniec maja będzie reprezentować okręg lubelski w eliminacjach centralnych w Warszawie. Powalczy tam o indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe