Biłgoraj: Jeszcze licealistki, a już na studiach

  • 23.03.2019, 10:00
  • ak
Biłgoraj: Jeszcze licealistki, a już na studiach Fot. ZSBiO Biłgoraj
Gabriela Maciocha, Katarzyna Wryszcz i Aleksandra Kolbuch to uczennice Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, które przeszły rekrutację i zostały przyjęte do Akademii Młodych Humanistów organizowanej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Uczennice liceum przy biłgorajskim ZSBiO zapewniły to sobie opisując swoje zainteresowania szeroko pojętą humanistyką, a także osiągnięcia w tej dziedzinie.

Gabriela, która uczy się w klasie drugiej oraz pierwszoklasistki Katarzyna i Aleksandra są już po pierwszym zjeździe AMH. Podczas naukowego pobytu na KUL poznawały życie i twórczość Bolesława Leśmiana. Wzięły również udział w warsztatach analityczno-interpretacyjnych, na których zadaniem uczestników było przeanalizowanie i  porównanie utworów:  „Urszula Kochanowska” Leśmiana i „W niebie” ks. Jana Twardowskiego. Przed nimi kolejne wizyty w Lublinie.

Celem AMH jest zapewnienie uczniom w szczególny sposób zainteresowanych kulturą, literaturą, językiem polskim, historią i filozofią indywidualnej opieki naukowej oraz dodatkowych możliwości kształcenia i wymiany doświadczeń. To również przygotowanie do udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Młodzi ludzie, którzy przeszli rekrutację mają zapewnione takie zajęcia raz w miesiącu aż do ukończenia szkoły średniej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe