Hrubieszowscy policjanci edukują młodzież

  • 23.03.2019, 07:06
  • ak
Hrubieszowscy policjanci edukują młodzież Fot. KPP Hrubieszów
Szereg spotkań profilaktycznych przeprowadzili w mijającym tygodniu hrubieszowscy policjanci. Spotykali się z młodzieżą, aby rozmawiać o zgubnych skutkach zażywania narkotyków czy dopalaczy. Przestrzegali też przed konsekwencjami wchodzenia młodych ludzi w konflikt z prawem.

Takie pogadanki odbyły się w szkołach w Moniatyczach, Stefankowicach, Kułakowicach Trzecich i hrubieszowskiej Dwójce.

– Mundurowi ostrzegali przed konsekwencjami prawnymi, jakie grożą za posiadanie substancji zabronionych oraz przed zgubnym, a nierzadko tragicznym finałem zażywania dopalaczy, alkoholu i innych zabronionych substancji – relacjonuje Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

W trakcie spotkań z młodzieżą omawiane są również zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze przypominają ponadto uczniom, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych oraz jak postępować w razie wypadku.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe