Ich trzech i ona jedna. Pobili i okradli 18-latka

  • 21.03.2019, 10:33 (aktualizacja 21.03.2019, 10:43)
  • ak
Ich trzech i ona jedna. Pobili i okradli 18-latka Fot. pixabay.com
17-latka zwabiła rok starszego kolegę w umówione miejsce, a tam "zajęli się" nim jej kumple. Napadli na 18-latka, pobili go i okradli. Wszyscy sprawcy są w rękach policji. Odpowiedzą za rozbój.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (17 marca). 18-latek na prośbę młodszej koleżanki przyszedł na przystanek autobusowy w jednej z miejscowości w gminie Szczebrzeszyn. Chciał dziewczynie zrobić przysługę, bo poprosiła go o kilka papierosów. Wtedy został zaatakowany przez trzech mężczyzn.

– Napastnicy popychali go i uderzali pięściami. Jeden z nich zabrał 18-latkowi kurtkę, w której  był telefon. Pokrzywdzonemu udało się uciec na sąsiadującą z przystankiem posesję. Napastnicy gonili go, jednak po chwili odpuścili i uciekli zabierając ze sobą kurtkę i telefon pokrzywdzonego – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Nastolatek zgłosił sprawę policji. Funkcjonariusze ze Szczebrzeszyna już następnego dnia zatrzymali podejrzanych o dokonanie rozboju mieszkańców gm. Szczebrzeszyn w wieku 20 i 21 lat. We wtorek dotarli również do trzeciego, 16-letniego oraz do ich 17-letniej wspólniczki. Dorośli podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a 16-latek do Policyjnej Izby Dziecka. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną podczas rozboju kurtkę i telefon.

– Podejrzani usłyszeli zarzuty za współudział w rozboju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawiani wolności. Stróże prawa zwrócili się do prokuratora o zastosowanie wobec pełnoletnich podejrzanych środka zapobiegawczego. Prokurator  zarządził wobec nich policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. 16-latek z uwagi na swój wiek za udział w rozboju będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i do spraw nieletnich, który zdecyduje jaki środek będzie dla niego  odpowiedni – podsumowuje Krukowska-Bubiło.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lolly
Lolly 22.03.2019, 22:04
Zamiatac ulice i kurteczki z odpowiednim napisem
Nana
Nana 21.03.2019, 17:06
Do przymusowej roboty gnojków i publikacja twarzy na plakatach, niech każdy wie co to za gówno!!!
Kadet
Kadet 21.03.2019, 12:50
Trzech na jednego? Tchórze i zera. Dać im roboty społeczne, np. mycie szaletów.

Pozostałe