Życie przez całe życie. Wielka zbiórka na Rodzinny Dom dla niepełnosprawnych już jutro

 • 23.03.2019, 06:09 (aktualizacja 23.03.2019, 07:00)
 • Materiał nadesłany
Życie przez całe życie. Wielka zbiórka na Rodzinny Dom dla niepełnosprawnych już jutro
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, we współpracy z miastem Zamość w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia organizuje na terenie miasta szereg imprez kulturalno-rekreacyjnych połączonych ze zbiórką środków finansowych na rzecz budowy Rodzinnego Domu, kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

Co będzie się w niedzielę (24 marca) działo w Zamościu. Poniżej szczegółowy program.

 

Wielkie Śniadanie na Rynku Wielkim – 8:00-10:00

Narodowy Dzień Życia w Zamościu rozpocznie się od zaproszenia wszystkich mieszkańców na wspólne śniadanie z udziałem władz Miasta i zaproszonych gości. Każdy może dołożyć coś do wspólnego biesiadowania.

Mecz na OSiR – 24 marca – 10:00-13:00

W ramach obchodów Życie przez całe życie zorganizowany zostanie turniej w siatkówkę na siedząco, która jest dyscypliną paraolimpijską od 10:00 w hali OSiR odbędzie się turniej piłki siatkowej na siedząco. W Turnieju udział wezmą następujące zespoły:

 • - Urząd Miasta Zamość
 • - MKS Padwa
 • - KS Hetman
 • - Komenda Miejska Policji w Zamościu
 • - Komendy Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu
 • - Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu

 

Strefa Zmysłów OSiR – 24 marca – 10:00-13:00

Jedną z atrakcji wydarzenia "Życie przez całe życie" będzie możliwość przejścia przez Strefy Wyłączonych Zmysłów. Akcję organizuje Zespół Środowiskowego Domu Samopomocy "Krok Dalej" w godzinach od 10:00 - 13:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu przy ul. Królowej Jadwigi 8. Zapraszamy do zabaw edukacyjnych! Zabawy polegają na docenieniu zmysłów: WZROKU, SŁUCHU, MOWY poprzez chwilową niemożność skorzystania z któregoś z nich. Pozwoli to na uświadomienie uczestnikom zabaw jak wielką pracę muszą wykonać osoby, które tych zmysłów nie używają przez całe życie.

 

Strefa Zdrowia – Rynek Wielki – 9:00 – 14:00

 • - Oddawanie krwi,
 • - Fundacja DKMS – rejestracja dawców szpiku
 • - Punkt mierzenia ciśnienia i cukru – Caritas
 • - Kąpiel morsów (godz. 12:00)
 • - Symulator dachowania – Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

 

Strefa talentów – Rynek Wielki 14:00-16:00

Wystąpią uczniowie szkół muzycznych Yamaha i Violinki

 

Zbiórka finansowa

Wielka zbiórka uliczna na budowę Rodzinnego Domu – Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Zbiórka odbędzie się na terenie Zamościa, Szczebrzeszyna, Krasnobrodu, Zwierzyńca i miejscowości sąsiadujących. Więcej szczegółów na plakatach.

 

Materiał nadesłany

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe