Chodzą po ciemku bez odblasków. Posypały się mandaty

  • 20.03.2019, 12:00
  • ak
Chodzą po ciemku bez odblasków. Posypały się mandaty Fot. KPP Hrubieszów
Aż siedem mandatów wystawili tylko jednego dnia hrubieszowscy policjanci, którzy patrolowali trasę Rogalin-Zosin, prowadzącą do przejścia granicznego z Ukrainą. Ukarali w ten sposób pieszych, którzy po zmroku i poza terenem zabudowanym poruszali się przy ruchliwej drodze krajowej nr 74 bez jakichkolwiek elementów odblaskowych.

Wśród osób, które popełniły wykroczenie było sześciu obywateli Ukrainy i jeden Polak. Wszyscy dostali mandaty, ale też prezenty od policjantów - elementy odblaskowe.

Policjanci przypominają, że korzystanie z odblasków kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego na drodze. Wówczas kierowca ma zdecydowanie więcej czasu na wyminięcie człowiek czy wyhamowanie.

– Przypominamy pieszym, że na nieoświetlonym poboczu drogi mają obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Co do zasady zgodnie z art. 11 ust. 4 a ustawy „Prawo o ruchu drogowym” pieszy poruszający się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku – informuje Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Zachęca też pieszych, by pamiętali o swoim bezpieczeństwie i nosili odblaski również w tam, gdzie przypisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe