Krasnobród: Wiosenne spotkania z... Nagrody dla recytatorów i plastyków

  • 20.03.2019, 08:59 (aktualizacja 20.03.2019, 09:18)
  • ak
Krasnobród: Wiosenne spotkania z... Nagrody dla recytatorów i plastyków Fot. KDK
Dokładnie 33 recytatorów wzięło udział w konkursie "Wiosenne spotkania z...", który we wtorek (19 marca) odbył się w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Nagrody otrzymali również autorzy najciekawszych prac plastycznych nadesłanych na ten konkurs.

Młodzież deklamowała teksty Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Dmitrocy, Józefa Czechowicza, Wincentego Pola, Marii Duławskiej, a także księdza Pawła Słonopasa i wielu innych autorów związanych z Lubelszczyzną. 

W grupie najmłodszych  (klasy I-III szkół podstawowych) pierwszą nagrodę otrzymała Antonina Działa z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie, drugą zdobyła Kinga Cisek z SP w Majdanie Wielkim, a trzecią - jej szkolny kolega Bartosz Smoluch. Wyróżniony został Franciszek Sachajko z ZS w Krasnobrodzie.

W kategorii uczniów klas IV-VI najlepiej wypadł Kacper Waśko z SP w Wysokiem. Na drugim miejscu znalazła się Maja Cios z ZS w Krasnobrodzie, a na trzecim Piotr Szpindor z SP w Pniówku. Laureatką wyróżnienia została Weronika Osuch z ZS w Krasnobrodzie.

Wśród najstarszych recytatorów (w wieku 13-16 lat) najwyżej oceniony został Grzegorz Adamczuk z ZS w Krasnobrodzie. Kolejne nagrody otrzymały: Katarzyna Piłat z SP w Kaczórkach i Marta Szykuła z ZS w Krasnobrodzie. Na wyróżnienia zasłużyły: Gabriela Pupiec z SP w Kaczórkach i Kamila Powroźnik z KDK.

Prezentacje młodych recytatorów oceniała komisja w składzie: Anna Kistelska z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Anna Rychter z Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego oraz polonistka, poetka i animatorka kultury Marianna Olszewska.

Wtorkowy konkurs recytatorski poprzedziło podsumowanie konkursu plastycznego. Jego uczestnicy ilustrowali utwory autorów z Lubelszczyzny. Po obejrzeniu 74 propozycji członkowie jury przyznali 11 nagród i 10 wyróżnień. Wystawa pokonkursowa w KDK będzie czynna jeszcze kilka najbliższych tygodni.

ak

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe