Przyszli po kasę dla "wnuczka"

  • 19.03.2019, 05:26
  • Leszek Wójtowicz
Przyszli po kasę dla "wnuczka" Fot. policja.pl
Do mieszkańców Biłgoraja dzwoniła osoba podająca się za kogoś bliskiego i informowała, że pilnie potrzebuje pieniędzy. Mundurowi ustalili, że do jednej z rodzin ma zgłosić się ktoś, kto odbierze pieniądze dla "wnuczka". Policja zatrzymał dwóch mieszkańców Biłgoraja. Prokuratura postawiła im zarzuty usiłowania oszustwa.

W piątek (15 marca) biłgorajscy policjanci odnotowali 9 kolejnych zgłoszeń od osób, które nie dały się oszukać metodą "na wnuczka". Sposób działania oszustów był taki sam. – Na telefon dzwoniła osoba podająca się za kogoś bliskiego i informowała, że pilnie potrzebuje pieniędzy – informuje Joanna Klimek, rzecznik biłgorajskiej policji.

Gdy mundurowi ustalili, że do jednej z rodzin, która odebrała telefon od fałszywego wnuka, ktoś ma przyjechać po odbiór pieniędzy, postanowili wykorzystać okazję i na gorącym uczynku zatrzymać sprawców.

Wspólne działania patrolujących miasto funkcjonariuszy w mundurach i ubraniach cywilnych doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Biłgoraja w wieku 33 i 34 lata, którzy – zgodnie z zapowiedzią – zgłosili się pod wskazany adres. Obaj mieli pełnić rolę tzw. odbieraczy pieniędzy, czyli zgłaszać się po gotówkę do osób, które dałyby się podejść oszustom.

Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a następnie usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa. Grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności. W poniedziałek (18 marca) biłgorajska prokuratura miała zastosować wobec podejrzanych środki zapobiegawcze. Jak się nam udało ustalić, w grę miały wchodzić środki wolnościowe, czyli najprawdopodobniej dozór policyjny.

Policja podkreśla, że każda z 9 osób, które otrzymały tego dnia podobny telefon, wykazała się spokojem i nie dała się oszukać.

Więcej na temat całej serii oszustw, do których doszło ostatnio w naszym regionie piszemy w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe