Poseł Piotr O. po zarzutach

  • 19.03.2019, 07:30 (aktualizacja 20.03.2019, 08:44)
  • lew
Poseł Piotr O. po zarzutach
Z ustaleń śledczych wynika, że parlamentarzysta mógł kupić prawo jazdy na samochody ciężarowe, a potem nielegalnie się nim posługiwać. Biłgorajski poseł PiS Piotr O. usłyszał prokuratorskie zarzuty. Został też zawieszony w prawach członka PiS.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Zamościu, a następnie postępowanie zostało przeniesione do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Przypomnijmy, że śledczy wystąpili do Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu parlamentarzyście, który nie czekał jednak na rozstrzygnięcie w tej sprawie i sam się go zrzekł. Dzięki temu śledczy mogli mu postawić zarzuty. – Na obecnym etapie postępowania nie ujawniamy ile to zarzutów ani czego dokładnie dotyczą – powiedział nam prok. Piotr Marko, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Nie wiadomo, czy Piotr O. przyznał się do winy i czy złożył jakiekolwiek wyjaśnienia. Prok. Piotr Marko zapewnia, że więcej informacji w tej sprawie można się spodziewać po zakończeniu śledztwa, które planowane jest na kwiecień.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sapiens
sapiens 19.03.2019, 08:07
To może tak w to miejsce Szeliga, Olszówka a może nawet sam Wojewoda Czarnek ?

Pozostałe