Problem w Cichobórzu. Wożą drzewo, rozjeżdżają nam drogę

  • 19.03.2019, 12:45
  • Mariusz Parol
Problem w Cichobórzu. Wożą drzewo, rozjeżdżają nam drogę
Gminna droga w Cichobórzu prowadzi do pobliskiego lasu. Od czasu do czasu jeżdżą nią potężne ciężarówki załadowane drewnem. – Co roku musimy zasypywać dziury. Potrzeba na to kilka ciężarówek kruszywa. Chcieliśmy, aby nadleśnictwo dołożyło się do napraw tej drogi – apeluje sołtys Cichobórza, Longin Krawczyk.

Kilka lat temu mieszkańcy Cichobórza (gm. Hrubieszów) wspólnie z nadleśnictwem w Mirczu wybudowali drogę, która krzyżuje się z drogą powiatową łączącą Cichobórz z Hrubieszowem. Na drugim końcu drogi gminnej jest las należący do Nadleśnictwa Mircze.

 – Ze cztery lata temu wybudowaliśmy tę drogę, bo szczególnie po wiosennych roztopach była tak rozjeżdżona, że bardziej przypominała bagno niż nawierzchnię, po której można jeździć samochodem czy traktorem. Za pieniądze z budżetu gminy Hrubieszów i za dotację, którą udało nam się uzyskać od lubelskiej dyrekcji lasów państwowych utwardziliśmy podbudowę drogi, a położona nawierzchnia z tłucznia nadawała się do jazdy samochodem i ciągnikami. Jednak co roku tę nawierzchnię trzeba wyrównać i uzupełniać – podkreśla Longin Kasprzyk, który od 25 lat jest sołtysem Cichobórza.

 

Kruszywo i transport to spory wydatek  

Przy wspomnianej drodze położonych jest 9 gospodarstw.

 – Czasami z lasu tą drogą kursują potężne ciężarówki wyładowane balami drewna pochodzącego z wycinki. Właśnie leśny transport znacząco niszczy nawierzchnię na tej drodze – skarżą się mieszkańcy Cichóbrza.

Każdego roku droga do lasu wymaga naprawy. Szczególnie po zimie w nawierzchni jest sporo dołów i zagłębień.  

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olo
olo 19.03.2019, 14:03
czy będzie kiedys szlaban na dewastacje lasów, komuna oszczędzała lasy a teraz zdaje się w demokracji tnie sie drzewa nawet w lecie

Pozostałe