Grunt to grunt (odrolniony)

  • 07.12.2016, 09:00 (aktualizacja 10.12.2016, 11:16)
  • mk/www.kronikatygodnia.pl/ dołącz do nas na fb!
Grunt to grunt (odrolniony) UM Zamość
Mamy dobrą wiadomość! Jest ktoś, kto w Zamościu chciałby wybudować zakład produkcyjny, w którym pracę znalazłoby 200, a może i więcej osób. Mamy też niestety złą wiadomość – tego przedsiębiorcę odstrasza wysoka opłata za odrolnienie gruntów. Wprawdzie rząd już prowadzi w tej sprawie prace legislacyjne, ale nie wiadomo kiedy się zakończą. Prezydent i część zamojskich radnych poprosiła o pomoc posła Sławomira Zawiślaka.

Jakiś czas temu do zamojskiego magistratu zgłosił się inwestor, który zadeklarował chęć wybudowania firmy w zamojskiej podstrefie ekonomicznej. Podobno nawet wybrał już teren. W liście intencyjnym do prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka napisał, że chętnie stworzy duży zakład produkcyjny, który zatrudniłby nawet do 200 osób, pod warunkiem, że działka zostanie odrolniona. Twierdzi, że ta opłata go odstrasza.

Prezydent Zamościa zwrócił się do posła Sławomira Zawiślaka (PiS) o pomoc w przyśpieszeniu prac legislacyjnych dotyczących zmiany przepisów o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

– Temat jest znany i w tym zakresie prowadzone są rozmowy – mówił jeszcze jakiś czas temu naszej redakcji poseł Zawiślak.

 

Więcej w najnowszym numerze "Kroniki Tygodnia".

mk/www.kronikatygodnia.pl/ dołącz do nas na fb!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 07.12.2016, 22:54
ściągajcie dalej byle kogo. Wystarczy już ze peleciarnia hałasuje całą noc, śmierdzi zgniłą słomą i wszędzie trociny rozsiewa. Mieszkańcy Karolówki "dziękują" radnym za kukułczą inwestycję ze strefą. Niech was....
Mondry
Mondry 07.12.2016, 19:02
Kogo to obchodzi jak za drogo to niech idzie gdzie indziej...

Pozostałe