Zamość: Z młodzieżą o cyberprzemocy. Policjanci odwiedzili uczniów SP nr 6

  • 18.03.2019, 10:00
  • ak
Zamość: Z młodzieżą o cyberprzemocy. Policjanci odwiedzili uczniów SP nr 6 Fot. KMP Zamość
Co to jest cyberprzemoc i cyberprzestępczość? Jak groźne są to zjawiska? Co zrobić, by nie paść ich ofiarą? Odpowiedzi na te pytania poznali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, którzy wzięli udział w spotkaniu z policjantami zajmującymi się profilaktyką.

Z uczniami klas Vi i VI zamojskiej Szóstki spotkali się w czwartek (14 marca) sierż. szt. Edyta Mazurek oraz asp. Dariusz Kuropatnicki.

– Tematem przewodnim spotkania była cyberprzemoc stosowana wobec rówieśników, jej skutki i konsekwencje. Młodzież dowiedziała się czym jest „hejt” oraz jak niebezpieczne może być nieumiejętne, bądź też nieodpowiedzialne korzystanie z internetu – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Podczas rozmów z młodzieżą policjanci wyjaśnili również, co zrobić, aby nie stać się ofiarą, a także, gdzie w razie konieczności można szukać pomocy. Radzili również, jak reagować na agresję słowną w sieci i jak się przed nią chronić.

– Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i wspólnie wypracowywali zasady bezpiecznego korzystania z sieci – podsumowuje Krukowska-Bubiło.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Colonel
Colonel 20.03.2019, 11:54
To już setny artykuł na ten temat w tym roku, ale żadne nie podaje konkretów

Pozostałe