Łotysze wizytowali naszą granicę. Byli w Hrebennem, Zosinie, Dołhobyczowie i Hrubieszowie

  • 15.03.2019, 11:00
  • ak
Łotysze wizytowali naszą granicę. Byli w Hrebennem, Zosinie, Dołhobyczowie i Hrubieszowie Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Pokazali, jak oni pracują ze swoimi służbowymi psami i podpatrywali kontrole prowadzone przez naszych funkcjonariuszy. Przedstawiciele administracji celnej z Łotwy wizytowali w tym tygodniu polsko-ukraińskie przejścia w naszym regionie. Byli m.in. w Hrebennem, Zosinie, Dołhobyczowie i Hrubieszowie.

Głównym temat kilkudniowego pobytu było zwalczanie przestępczości granicznej. Łotewscy celnicy przyjechali ze swoimi psami służbowymi i podczas wspólnych kontroli z Polakami pokazali, jakimi metodami pracują. Przy okazji zapoznali się z działaniami podejmowanymi przez swoich polskich kolegów po fachu. Poznali procedury odpraw pasażerów i towarów w ruchu osobowym i towarowym, a także z zasady postępowania w przypadku ujawnienia nielegalnie wwożonych na teren Unii Europejskiej towarów. Nasi celnicy zaprezentowali im również obsługę urządzeń RTG i wyjaśnili, jak interpretować obrazy uzyskane w wyniku skanowania.

Organizatorem pobytu delegacji łotewskiej w Polsce było ministerstwo finansów za pośrednictwem Ośrodka Szkolenia Psów Służbowych w Kamionie. Opiekę nad gośćmi sprawowali przewodnicy psów służbowych z Trzeciego Referatu Realizacji w Hrubieszowie.

Wizyta odbyła się w ramach programu Customs 2020, którego celem jest spieranie funkcjonowania i modernizacji unii celnej w celu wzmacniania rynku wewnętrznego w drodze współpracy między uczestniczącymi państwami, ich organami celnymi i reprezentantami tych organów.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe