Zamość: Uczniowie SP nr 4 uczyli się bankowości

  • 15.03.2019, 09:06 (aktualizacja 15.03.2019 09:11)
  • ak
Zamość: Uczniowie SP nr 4 uczyli się bankowości Fot. pixabay.com
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu mieli okazję wziąć udział w lekcji z zakresu finansów. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży – BAKCYL".

BAKCYL to przedsięwzięcie, którego celem jest edukacja finansowa dzieci i młodzieży. Realizuje go m.in. Bank Spółdzielczy w Izbicy, którego wolontariuszka Joanna Mazurek z oddziału w Hrubieszowie odwiedziła uczniów zamojskiej SP nr 4.

Poprowadziła dwie lekcje: „Twoje pieniądze” oraz „Od oszczędzania do inwestowania”.

– Mówiliśmy, co to jest pieniądz, jakie mogą być dochody i wydatki, jak planować nasze finanse, czym jest fundusz bezpieczeństwa oraz czy warto oszczędzać. Poruszyliśmy też kwestie oszczędzania. Mówiliśmy m.in., jak wybierać produkty bankowe, bezpiecznie korzystać z konta osobistego, świadomie posługiwać się kartą płatniczą – relacjonuje Joanna Mazurek.

W zajęciach w zamojskiej Czwórce brali udział ósmoklasiści. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w ćwiczeniach. Być może niebawem na podobne lekcje zdecydują się też inne szkoły.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe