Zamość: Wychowanki MDK stypendystkami marszałka

  • 15.03.2019, 07:00 (aktualizacja 15.03.2019 08:16)
  • ak
Zamość: Wychowanki MDK stypendystkami marszałka
Uzdolnione plastycznie wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu znalazły się gronie stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego.

Wniosek o wyróżnienie młodych plastyczek złożył do zarządu województwa Andrzej Szumowski, dyrektor MDK. Komisja zebrała się w zeszłym tygodniu i podjęła ostateczną decyzję o stypendiach dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. 

Wśród wyróżnionych znalazły się artystki, które swoje plastyczne talenty kształcą i rozwijają w zamojskim MDK. To: Izabela Zych, Martyna Nowaczek, Justyna Rzemieniuk i Aleksandra Filipiuk. Ta czwórka uczęszcza na zajecia prowadzone przez Małgorzatę Magryta i Wiolettę Brzozowską, które przygotowały wnioski stypendialne.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe