Brawo dla tego pana. Nie dał się oszukać fałszywemu policjantowi

  • 14.03.2019, 13:00
  • ak
Brawo dla tego pana. Nie dał się oszukać fałszywemu policjantowi
Mówił, że jest policjantem, podał swoje dane i numer legitymacji służbowej. Ale wydał się 66-latkowi podejrzany. Mieszkaniec Biłgoraja nie dał się nabrać oszustowi i dzięki temu uratował swoje oszczędności.

Dziwny telefon biłgorajanin odebrał w środę (13 marca). W słuchawce usłyszał imię i nazwisko oraz numer legitymacji służbowej mężczyzny, który podwał się za policjanta. Rozmówca zaczął wypytywać 66-latka o jego oszczędności. Chciał wiedzieć, w jakim baku i jak dużo pieniędzy mężczyzna przechowuje.

Na szczęście mieszkańca Biłgoraja coś tknęło. Żadnych informacji nieznajomemu nie przekazał, a o rozmowie natychmiast zawiadomił prawdziwych funkcjonariuszy, którzy teraz usiłują namierzyć oszusta.

– Przypominamy! Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków. Nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie ani też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji! – podkreśla Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdecydowanie mniej odpowiedzialnie zachowała się 68-letnia mieszkanka powiatu hrubieszowskiego. Kobieta przekazała oszustom wszystkie dane dostępowe do swojego konta i straciła 50 tys. zł. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe