Węgierskie święto w Zamościu

  • 14.03.2019, 12:00
  • ak
Węgierskie święto w Zamościu Fot. pixabay.com
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu zaprasza w piątek, 15 marca na obchody Narodowego Święta Węgier, upamiętniającego rewolucję węgierską z 1848 roku.

Spotkanie wszystkich zamojskich przyjaciół Węgier zaplanowano na godz. 11 przy pamiątkowej tablicy na ulicy Piłsudskiego (w pobliżu „Kropli mleka”). W programie przewidziane jest:
wystawienie warty, odśpiewanie hymnu polskiego i węgierskiego, a także wprowadzenie historyczne. Gimnazjaliści z Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu będą też deklamowali wiersz C. K. Norwida „Bema pamięci żałobny rapsod”. Na zakończenie przewidziano złożenie kwiatów pod tablicą.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe