Telatyn: Przyjechał mammobus

  • 14.03.2019, 10:00
  • Materiał nadesłany
Telatyn: Przyjechał mammobus Fot. UG Telatyn
Mieszkanki gminy Telatyn miały okazję skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Medyczny ambulans przyjechał do nich we wtorek 12 marca.

Mammobus stacjonował na parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Telatynie. Z badania w ramach finansowanego przez NFZ populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi korzystały kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat lub otrzymały w ramach programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka: rak piersi wśród członków rodziny, mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, a także nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi o charakterze złośliwym.

Rak piersi jest najczęściej występującym u kobiet rodzajem choroby nowotworowej. Niestety, głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera z powodu nowotworu, jest zbyt późne wykrycie choroby. Bardzo ważne jest regularne i systematyczne wykonywanie badań.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe