Zamość: Postawili "kropkę nad i". Są pieniądze na modernizację zalewu

  • 14.03.2019, 09:00
  • ak
Zamość: Postawili "kropkę nad i". Są pieniądze na modernizację zalewu Fot. UM Zamość
Decyzja zapadła już czas temu, ale wczoraj została oficjalnie przypieczętowana podpisaniem umowy. Zamość otrzyma wielomilionową dotację, dzięki której będzie można przebudować miejski zalew i zagospodarować teren wokół niego. Powstanie nowa plaża, przy niej szatnie, ścieżki i monitoring.

O tej planowanej przez samorząd inwestycji pisaliśmy w Kronice Tygodnia wielokrotnie, m.in. TUTAJ i TUTAJ. Na inwestycję, której całkowita wartość to 8 185 565,32 zł Zamość otrzymał 5 639 691, 41 zł. Prezydent Andrzej Wnuk właśnie podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę na przekazanie dotacji.

Przypomnijmy, że przewiduje ona m.in. budowę 2,8 km ścieżki pieszo-rowerowej, przy której mają stanąć ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci, a także tablice informacyjno-edukacyjne. Przy zalewie mają powstać też dwa nowe parkingi: jeden w sąsiedztwie strzelnicy, drugi od strony ulicy Źródlanej. W rejonie plaży staną nowe kontenery na magazyn, pomieszczenia socjalne, szatnie i toalety. Całość zostanie objęta systemem monitoringu i dostępem do bezprzewodowego internetu. 

Zmieni się także sam zbiornik wodny. W planach jest likwidacja grobli między jego dwiema częściami. W centrum ma za to powstać wyspa. Dno zostanie odmulone, a na plaży wysypany ma być świeży piach.

Wstępny plan zakłada, że całość będzie gotowa w przyszłym roku. Zastrzeżono jednak możliwość przedłużenia prac do 2021 roku.

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 14.03.2019, 20:30
A co ze stadionem dlaczego nie tak się boja pokazania wizualizacji ?
Zmc
Zmc 14.03.2019, 10:47
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020: 5 639 691, 41 zł. Rzetelność.

Pozostałe