Biłgoraj: She knows America. Ola jedzie w nagrodę do USA

  • 14.03.2019, 07:00 (aktualizacja 14.03.2019 10:29)
  • ak
Biłgoraj: She knows America. Ola jedzie w nagrodę do USA Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Wielki sukces i wspaniała nagroda dla uczennicy LO im. ONZ w Biłgoraju. Drugoklasistka Aleksandra Kudyba wygrała finał konkursu „I Know America” i w nagrodę wybierze się na miesięczny pobyt edukacyjny w Stanach Zjednoczonych. Wyjazd odbędzie się w ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute.

Droga do finału i zwycięstwa w konkursie była długa i niełatwa. Na początku należało rozwiązać internetowy test odpowiadając jak najlepiej na 30 pytań w języku polskim i tyle samo po angielsku. W drugim etapie znalazło się 60 najlepszych. Zadaniem uczestników było wówczas napisać esej na podany temat i nagrać krótki filmik.

W finale, który odbył się na przełomie lutego i marca w Warszawie znalazło się tylko 15 najlepszych uczniów z całej Polski. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie egzaminu przeprowadzonego w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Uczennica z Biłgoraja wypadła znakomicie.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe