Zamość: ''Bądź Szczęśliwy Będąc Sobą''. Nowy projekt społeczny uczennic ''Elektryka''

  • 13.03.2019, 11:44
  • bw
Zamość: ''Bądź Szczęśliwy Będąc Sobą''. Nowy projekt społeczny uczennic ''Elektryka''
Niska samoocena, poczucie braku wartości i walka na sztuczne lajki. To jedne z poważniejszych problemów wielu młodych ludzi. Wiktoria Pakuła i Patrycja Tomaszczuk z zamojskiego ''Elektryka'' w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii rozpoczęły projekt społeczny ''Bądź Szczęśliwy Będąc Sobą''. To już kolejna inicjatywa społeczna młodzieży z naszego regionu.

- Jesteśmy dwiema uczennicami ZSP nr3 w Zamościu, które realizują swój projekt w ramach Zwolnionych z Teorii. Naszym głównym celem jest pokazanie, że każdy jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i nie musi udawać ani upodabniać się do innych - piszą o projekcie na facebookowej stronie. 

W ramach projektu ''Bądź Szczęśliwy Będąc Sobą'' Wiktoria i Patrycja spotkały się już z uczniami szkół z Mokrego, Żdanowa, Wólki Wieprzeckiej i Zamościa. Poprowadziły także warsztaty dotyczące własnej wartości i social mediów. 

Jak podkreślają media społecznościowe budują w młodych ludziach fałszywy obraz siebie: 

''Media społecznościowe, gdzie wstawiane są zdjęcia pięknych, szczupłych dziewczyn oraz wysokich chłopaków, co wpędza najczęściej młode osoby w kompleksy. (...) Większość zdjęć na portalach społecznościowych jest retuszowana i ulepszana'' - piszą w ulotce promocyjnej projektu. 

Uczennice przeprowadziły także badanie ankietowe na ponad 200 uczniach z całego regionu, z którego wynika, że ponad 40% ma poważne problemy z poczuciem własnej wartości. 

Projekt zostanie podsumowany pod koniec marca. Oficjalne podsumowanie Olimpiady ''Zwolnieni z Teorii'' odbędzie się 24 kwietnia. 

Projekt śledzić można na Facebookowej stronie. 

bw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe