Tomaszów Lubelski: To są czytelnicy na medal

  • 15.03.2019, 05:50 (aktualizacja 15.03.2019, 08:17)
  • ak
Tomaszów Lubelski: To są czytelnicy na medal Fot. MBP Tomaszów Lubelski
Czy to możliwe, aby w dwa tygodnie przeczytać prawie 90 książek? Tak. Dowiódł tego Hubert Ciechaniewicz, zwycięzca konkursu na "Najaktywniejszego Czytelnika Ferii 2019", który został zorganizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim.

Zwycięzca, jako bardzo młody jeszcze człowiek z pewnością nie czytał opasłych tomów, ale liczby nie kłamią. 7-letni chłopiec w czasie minionych zimowych ferii wypożyczył z biblioteki aż 89 książek. Nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Na drugim znalazły się wspólnie Gabriela Gardias i Hanna Mucha, a na trzecim Gabriela Gontarz oraz Karolina Krawczyk.

Podsumowanie konkursu odbyło się w zeszłym tygodniu. Najaktywniejsi czytelnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna Ciechaniewicz
Anna Ciechaniewicz 16.03.2019, 21:29
Jako rodzic chłopca,który wygrał konkurs, bardzo dziękuję organizatorom za taką inicjatywę.Każda z wypożyczonych książek była przeczytana! Były to przede wszystkim krótkie opowiadania- typowe do nauki czytania. Mobilizacją do czytania były nagrody-niespodzianki! Każdy sposób do zachęty do czytania uważam za dobry!
nieuk
nieuk 15.03.2019, 10:12
z całym szacunkiem, wypożyczyć a przeczytać, to jest dziecko a nie robot
promocja biblioteki poniżej pasa
redakcja
redakcja 15.03.2019, 10:24
A my wierzymy, że chłopiec czytał książki, które wypożyczał. Może po prostu były to niedługie lektury. Zresztą trudno sobie wyobrazić, by 7-latek sięgał po opasłe tomy. Więcej wiary w dzieci :)

Pozostałe