Niedosłuch dotyka coraz więcej osób

  • 13.03.2019, 10:00 (aktualizacja 13.03.2019, 10:00)
  • Artykuł Sponsorowany
Niedosłuch dotyka coraz więcej osób
Czy wiesz, że ubytek słuchu to jedna z najczęstszych przewlekłych niepełnosprawności i chorób cywilizacyjnych? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nie można ignorować pierwszych oznak pogorszenia się słuchu, zwłaszcza gdy staje się to uciążliwe w życiu codziennym?

Dzięki uszom jesteśmy nieustannie połączeni z otoczeniem. Nawet podczas snu odbierane są wszystkie dźwięki. Ma to długofalowy wpływ nie tylko na słuch, ale także na autonomiczny układ nerwowy. 

Problemy ze słyszeniem dzwonka do drzwi, głośno ustawiony telewizor, trudności w zrozumieniu innych ludzi czy problemy ze słyszeniem śpiewu ptaków – to pierwsze objawy utraty słuchu, nawet jeśli ogólne wrażenia słuchowe wciąż wydają się być w normie. 

– Organizm ludzki łatwo się przystosowuje i jest w stanie skompensować małe zmiany czy wady. W przypadku słyszenia, prowadzi to do zmniejszenia zdolności rozpoznawania i przetwarzania sygnałów dźwiękowych w mózgu. Na tym poziomie coraz trudniej jest nadrobić ubytki słuchu, które mogłyby zostać skutecznie zniwelowane za pomocą nowoczesnych aparatów słuchowych – tłumaczy Katarzyna Skiba, właścicielka punktu protetyki słuchu "doUSŁYSZenia" Aparaty Słuchowe w Zamościu. 

– Zarówno laryngolodzy, jak i audiolodzy zalecają, by jak najwcześniej rozpocząć stosowanie aparatów słuchowych w celu uniknięcia trudności komunikacyjnych oraz innych ograniczeń w życiu codziennym – dodaje jeszcze Katarzyna Skiba.

 Najlepszą gwarancją na zachowanie zdolności słyszenia są regularne, indywidualne badania słuchu. Punkt protetyki słuchu "doUSŁYSZenia" przy Przychodni Żak wykonuje bezpłatne badania. Na ich podstawie specjaliści proponują najlepsze rozwiązania.

 – Zanim pacjent zdecyduje się na zakup aparatu słuchowego, umożliwiamy mu zawsze wypróbowanie. Rozumiemy, że to ważne, by doświadczył zmiany, którą daje aparat słuchowy, by się jej nie bał, by potraktował go jako coś naturalnego. W "doUSŁYSZenia" posiadamy aparaty wielu renomowanych producentów w cenie już od 1000 zł. Wiemy, że część osób taki wydatek przeraża, ale na szczęście można skorzystać z dofinansowania z NFZ bądź ze środków PFRON, które honorujemy. Przy refundacji każdy aparat słuchowy może być o 700 zł tańszy – informuje Katarzyna Skiba, właścicielka nowego punktu protetyki słuchu "doUSŁYSZenia" Aparaty Słuchowe.

Artykuł Sponsorowany

Podziel się:Pozostałe