Gm. Józefów: Droga w Długim Kącie jak pralka

  • 12.03.2019, 08:03 (aktualizacja 12.03.2019, 15:12)
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Józefów: Droga w Długim Kącie jak pralka
Na przebudowę skrzyżowania na drodze powiatowej czekają mieszkańcy Stanisławowa, w Długim Kącie kierowcom jazdę utrudnia "pralka asfaltowa". Józefowski radny Henryk Kudełka zwrócił się do burmistrza miasteczka z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tych niedogodności.

O przebudowę skrzyżowania w Stanisławowie radny Henryk Kudełka wnosił już w poprzedniej kadencji, o czym zresztą przypomniał, składając swoją kolejną interpelację. Chodzi m.in. o wykonanie na biegnącej przez Stanisławów drodze powiatowej Krasnobród – Długi Kąt przejścia dla pieszych, barierek ochronnych i odpowiednie oznakowanie skrzyżowania.

Droga przez mękę

– Dla mieszkańców Stanisławowa ta przebudowa jest niezbędna, gdyż co roku dochodzi tam do wypadku drogowego – przekonywał na sesji Rady Miasta Józefów radny Henryk Kudełka. – Nawet pod koniec ubiegłego roku doszło do kolizji, w której uszkodzona została tablica informacyjno-turystyczna oraz zostało rozbite ogrodzenie figury z wizerunkiem Matki Boskiej.

Przy tej samej okazji radny zwrócił uwagę na zdeformowany odcinek tej samej drogi w Długim Kącie. – Wjeżdżając do tej wsi od strony Krasnobrodu na pierwszym zakręcie jest tak zwana "pralka asfaltowa", która jest uciążliwa zarówno dla mieszkańców gminy, jak i turystów – poinformował radny. – Przejazd przez ten odcinek jest niezmiernie trudny, asfalt jest tak zdeformowany, że jadący po nim pojazd jest znoszony na przeciwny pas ruchu, co może skończyć się zderzeniem czołowym z pojazdem nadjeżdżającym z drugiej strony, a często kończy się wypadnięciem samochodu z jezdni i trafieniem do rowu. Dlatego zwracam się z prośbą o zajęcie się również tym jakże ważnym odcinkiem drogi poprzez odpowiednie oznakowanie tego miejsca oraz położenie nowego asfaltu.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe