"Czajnia" przejmie liceum w Łaszczowie

  • 12.03.2019, 07:00
  • Robert Horbaczewski
"Czajnia" przejmie liceum w Łaszczowie
Władze gminy Łaszczów nie chcą już prowadzić liceum, uzasadniając, że muszą do niego za dużo dokładać. Na początku roku burmistrz chciała doprowadzić do wygaszenia szkoły. Radni sprzeciwili się. Teraz radni byli prawie zgodni, aby liceum przejęło Stowarzyszenie "Czajnia" z Tomaszowa Lubelskiego. Zyska na tym gmina, stracą nauczyciele.

Uchwałę o przekazaniu szkoły stowarzyszeniu radni Rady Miejskiej w Łaszczowie podjęli na ostatniej sesji. Burmistrz podpisała już umowę ze stowarzyszeniem na czas nieokreślony.  "Czajnia" przejmie szkołę od 1 września tego roku.

 – Ufam, że się uda wyprowadzić szkołę na prostą – mówi Marcin Rechulicz, prezes Stowarzyszenia "Czajnia" z Tomaszowa Lubelskiego.

 – Uczeń nic nie straci, i to jest najważniejsze. A co będzie z nami nauczycielami? Zobaczymy po 1 września – mówi Artur Bednarski, dyrektor liceum.

Pewne jest, że nauczyciele, którzy będą pracować w liceum prowadzonym przez stowarzyszenie zarobią mniej. Ich przywilejów nie będzie gwarantować Karta Nauczyciela, ale umowa o pracę.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
uczeń
uczeń 12.03.2019, 07:04
szkoła dla nauczycieli ,a gdzie logika i uczeń ???

Pozostałe