Zamość: Elektroniczna rewolucja w radach

  • 12.03.2019, 10:15
  • bw
Zamość: Elektroniczna rewolucja w radach
Miasto Zamość i powiat zamojski podpisały z poznańską firmą MW Concept umowy na wdrożenie systemu eSesja i dostarczenie sprzętu. System ma usprawnić pracę radnych i komunikację między radnymi a biurem rady. Zyskać też mają mieszkańcy, bo w ramach systemu powstaną portale dla mieszkańców miasta i powiatu, gdzie będą oni mogli obserwować przebieg sesji i wyniki głosowań radnych w czasie rzeczywistym oraz przeglądać podstawowe dokumenty.

Pod koniec marca radni miejscy i powiatowi oraz pracownicy rad zostaną przeszkoleni, a firma przeprowadzi pierwsze testy sprzętu. Radni będą się musieli nauczyć nowego systemu głosowania. A wygląda on tak: po wywołaniu głosowania przez przewodniczącego, na ekranach urządzeń (tabletów, telefonów komórkowych) radnych pojawią się duże przyciski umożliwiające głosowanie. To jak głosowali będzie prezentowane na projektorze multimedialnym na sali obrad. 

– Miejscy radni dostaną tablety z kartą sieciową. Każdy radny otrzyma także hasło i dostęp do serwisu miejskiego, gdzie będzie mógł na bieżąco przeglądać wszystkie dokumenty przesłane przez biuro rady miasta i przygotowywać się do sesji. System to także 2 nowoczesne kamery, które będą reagować na głos i sterować zbliżeniem, w ten sposób jakość transmisji znacznie się poprawi – tłumaczy Katarzyna Hubala, kierownik biura rady miasta Zamość. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe