Biłgoraj: Uczniowie LO im. ONZ już mają indeksy na KUL

  • 11.03.2019, 09:30
  • ak
Biłgoraj: Uczniowie LO im. ONZ już mają indeksy na KUL Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Przed nimi jeszcze matura, ale już mają zapewnione miejsce na studiach. Dwójka licealistów z LO im. ONZ w Biłgoraju zapewniła to sobie sukcesami w etapie diecezjalnym XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Św. Jacek wzór ewangelizacji”.

Olimpiada przeprowadzona została pod koniec lutego w Zamościu. Biłgorajski ogólniak reprezentowało na niej czworo uczniów. Dwoje z nich zapewniło sobie awans do etapu centralnego, ale już sukcesami w eliminacjach na poziomie diecezji zapewnili sobie wstęp na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Indeksy na uczelnię mają w garści pierwszoklasistka Dominika Kuceł, która zajęła pierwsze miejsce, a także jej starszy kolega, tegoroczny maturzysta Piotr Łaba, który uplasował się na trzeciej pozycji.

Uczniów do konkursu przygotowały Małgorzata Polańska i  Grażyna Skakuj.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe