Hrubieszów: To miejsce specjalnie dla nich. Seniorzy mają swój klub

  • 10.03.2019, 10:28 (aktualizacja 11.03.2019, 08:31)
  • ak
Hrubieszów: To miejsce specjalnie dla nich. Seniorzy mają swój klub Fot. UM Hrubieszów
To nowe miejsce w Hrubieszowie, powstało z myślą o starszych mieszkańcach miasta. Przy Hrubieszowskim Domu Kultury powstał Klub Seniora CZAS. jego oficjalne otwarcie odbyło się w czwartek, 7 marca.

Nazwa dla klubu ma bardzo duże znaczenie, bo CZAS to Centra Zainteresowań Ambitnych Seniorów. Taki projekt w 15 miastach województwa realizuje lubelski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Tworzone w ramach przedsięwzięcia Kluby Seniora mają być otwarte codziennie i oferować jak najszerszy wachlarz aktywności dla osób starszych. W Hrubieszowie CZAS ma swoją siedzibę przy HDK, na ulicy 3 Maja 7. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Animatorką klubu jest Dorota Stronkowska.

Uroczystego otwarcia klubu dokonała burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska i dyrektor lubelskiego oddziału PCK Maciej Budka. Wśród gości byli też starostwa Maryla Symczuk i przewodnicząca Hrubieszowskiej Rady Seniorów Zuzanna Korycka.

Część artystyczną zaprezentowali seniorzy z Klubu Złotego Wieku w Hrubieszowie.

 

 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hi,hi
hi,hi 12.03.2019, 13:12
Hrubieszowscy seniorzy " zeszli do podziemia".

Pozostałe