Dzielnicowi bliżej ludzi. Chodzą na spotkania z mieszkańcami

  • 10.03.2019, 09:13
  • ak
Dzielnicowi bliżej ludzi. Chodzą na spotkania z mieszkańcami Fot. KPP Biłgoraj
Są narzędzia, które pozwalają obywatelom na szybszy i łatwiejszy kontakt z policją. Ale nie wszyscy je znają. Dlatego dzielnicowi biłgorajskiej komendy regularnie starają się przybliżać te możliwości mieszkańcom powiatu.

– Dzielnicowi przez cały rok spotykają się z mieszkańcami powiatu. Począwszy od placówek oświatowych, samorządowych przez kluby seniora promują program „Dzielnicowy bliżej nas”, którego nadrzędnym celem jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami podległych mu rejonów – informuje Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Dodaje, że przy okazji takich spotkań policjanci mówią także o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. To pierwsze narzędzie ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach w danej okolicy.

Z kolei aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić, wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, aplikacja natychmiast odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje.

– Przypominamy, że na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju w zakładce „Dzielnicowi” można odnaleźć wszystkie potrzebne dane kontaktowe naszych dzielnicowych – dodaje Joanna Klimek.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe