Biłgoraj: Licealiści zorganizowali akcję dla dzieci z całego świata

  • 8.03.2019, 14:30
  • ak
Biłgoraj: Licealiści zorganizowali akcję dla dzieci z całego świata
Prawie tysiąc złotych udało się zebrać podczas akcji UNICEF "Wszystkie kolory świata", którą w środę (6 marca) zorganizowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.

Na szkolnym korytarzu odbył się kiermasz, podczas którego można było kupić domowe wypieki, a także ręcznie szyte laleczki. Zainteresowanie było ogromne, a efekty znakomite. Licealiści zebrali dokładnie  964 zł (kiermasz ciast – 679 zł i kiermasz lalek – 285 zł), które zostały już przekazane na konto UNICEF.

"Wszystkie kolory świata" to akcja, która ma na celu  uświadomienie młodzieży, że pomaganie może być pożyteczne, ale także przyjemne, bo dzięki takiemu zaangażowaniu można uratować życie dzieci. Projekt pozwala również na kształtowanie wśród młodzieży postaw tolerancji i otwartości na inne kultury, a także na kształtowanie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec problemów współczesnego świata.

Młodzież Szkolnego Klubu UNICEF miała podczas akcji wsparcie Aliny Dzido, a koordynatorką projektu była Aneta Swatowska.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe